Kripto HaberleriBitcoinÜnlü Yatırımcıdan Korkutan Tahmin: "Bitcoin (BTC) 10 Bin Doları Görebilir!"

Ünlü Yatırımcıdan Korkutan Tahmin: “Bitcoin (BTC) 10 Bin Doları Görebilir!”

Takip et

Navellier & Amp, Associates kurucusu Louis Navellier, Bitcoin’le ilgili şok bir öngörüde bulundu.

Merkez Bankasının tahvil alım programını koniklemesinin Bitcoin’i felakete sürükleyebileceğini iddia eden Navellier, %80’lik bir düzeltmenin olabileceğini belirtti. Bunun olması ise Bitcoin’in 10.000 dolara inmesi anlamına geliyor.

Haberimizin yazıldığı sırada rekor seviyesinin yaklaşık %17.5 altında işlem görmekte olan lider kripto para birimi, bir süredir 59.000 dolarlık direnç seviyesini aşabilmiş değil.

Gidişat böyle iken Navellier, tablonun daha da kötüleşebileceğini ve işlerin Bitcoin için kabusa dönebileceğini belirtti.

Ünlü isim BTC’nin düşmeye devam etmesi halinde korkutucu bir çift üst desen oluşturabileceğine inanıyor.

Navellier Haklı Olabilir Mi?

Bu karamsar öngörü birçoklarına göre abartılı gelse de bu Bitcoin için çok da ütopik bir tahmin değil, nitekim amiral gemisi, 2018 yılının Aralık ayında %84.5’lik bir düzeltme görerek çöküş yaşamıştı.

Bu yüzden de Navellier’in çöküş yönlü tahmini Bitcoin’in önceki çöküşleri hesaba katıldığında çok da mantık dışı görünmüyor.

Nitekim BTC’nin 46.000 doların (200 günlük hareketli ortalama) altında bir düşüşün ardından 28.500 doları görmesi, beraberinde 10.000 doların altını işaret etmesi için zemin hazırlayabilir diyen Navellier, yatırımcıları Bitcoin’in çöküş yaşama olasılığını hesaba katmaları konusunda uyardı ve herkesi temkinli olmaya davet etti.

Her ne kadar BTC 2018 yılına göre her anlamda çok daha olgun olsa da yine de en kötü senaryoyu da hesaba katarak işlem yapılması en mantıklısı olacaktır.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları