AltcoinHaberler

USDC Genişlemeye Devam Ediyor: Yeni Bir Şirket Satın Aldılar!

Dünyanın en büyük ikinci stablecoini olan USDC, kripto para piyasasında genişlemeye devam ediyor. Şirket yeni bir satın alım yaptı.

Ödeme şirketi ve USDC dağıtıcısı Circle, depolama ve Blockchain uygulama geliştirmeye odaklanan bir dijital varlık altyapı platformu olan Cybavo’yu henüz açıklanmayan bir meblağ karşılığında satın aldığını duyurdu.

Circle, Bu Satın Alım ile Birlikte USDC’nin Kullanımını Artırmayı Hedefliyor

Bilindiği üzere stablecoin USDC’nin dağıtıcısı olan Circle, bugün yayınlanan basın açıklamasına göre bu satın alımıyla birlikte coininin kullanımını artırmayı amaçlıyor. CoinGecko verilerine göre USDC, Tether’in ardından yaklaşık 53.8 milyar dolarlık piyasa değeriyle ikinci en büyük stabilcoin konumunda.

Satın alma, Circle’ın Web 3 üzerine geliştirme yapmak isteyen şirketler için “hizmet niteliğinde altyapı” sunmasını sağlayacak. Bu da geliştiricilerin dijital varlık güvenliği, operasyonlar ve Blockchain altyapı yönetimi konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan ürünleri üzerinde çalışmalarına olanak tanıyacak.

İlgili Haber
USDC'nin Şirketi Circle'dan Bu Altcoine Destek!

Circle CEO’su Jeremy Allaire yaptığı açıklamada, “Cybavo’nun kurucu ortakları Paul Fan ve Tim Hsu inanılmaz derecede etkileyici bir ürün geliştirdiler” dedi ve ekledi:

Kripto para ve Web3’ten bağlantılı neredeyse her büyük sektör içindeki geliştiriciler ve operatörler için değer ortaya çıkarıyorlar.”

Tayvan merkezli olan Cybavo 2018 yılında kuruldu ve geçen yıl Ağustos ayında risk sermayesi şirketi 500 Startups tarafından yönetilen bir sermaye turunda 4 milyon dolar topladı.

Bu satın alım ile birlikte Circle hem Cybavo’nun ürün ve araştırmasına yatırım yapacak hem de ürünleri ve hizmetlerini destekleyecek.

Nisan ayında Circle, BlackRock ve Fidelity’nin yatırımlarını da içeren bir finansman turunda 400 milyon dolar toplamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu