HaberlerKripto Para

USDT Çöker Mi? Tether’den Yeni Açıklama!

Tether'den yeni açıklama geldi.

Terra ve UST‘de yaşanan çöküşün ardından diğer stablecoinlere yönelik endişeler yükseldi.

Geçtiğimiz günlerde rezervlerine ilişkin son raporu yayımlayan en büyük stablecoin Tether, “1 e 1 destekleniyoruz endişelenmeyin” dese de, Tether’in piyasa değeri küçülmeye devam ediyor.

İlgili Haber
LUNA Krizi, Tether (USDT) İçin de Büyük Sorun Yaşattı: Arz, İnanılmaz Bir Değişim Yaşadı

Yeni Açıklama Geldi

10 milyar dolarlık piyasa değeri kaybı sonrası Tether’den yeni bir açıklama geldi. Tether’in 1 dolara sabitliğinin arkasında yatan unsurlarında açıklandığı raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Piyasanın oynak olduğu dönemlerde kullanıcılar ve eleştirmenler Tether’in USDT’nin istikrarını nasıl sağladığının arkasındaki mekanizmaları ve rezervlerinin yapısını daha sık tartışıyor.

Tether yakın zamanda piyasa oynaklığı ve 10 milyar doların üzerinde çıkış ile test edildi.

Sonuçlar, Tether’in kripto ve geleneksel finansta en dayanıklı şirket olduğunu kanıtladı.

Bir sabit para biriminin temel önermesi, her bir madeni paranın neredeyse her zaman itibari para birimine bağlı olan sabit bir değer için itfa edilebilir olmasıdır.

USDT her zaman dolar için 1’e 1 olarak kullanılabilir – 1 USDT = 1$.

Terra ve USDT Farklı Mı?

Terra’nın sabitliğini kaybettiği gerçeği göz önüne alındığında, yatırımcıların USDT’nin benzer bir kaderle karşı karşıya kalmasını neyin engellediği konusunda sorular sorması doğaldır.

İlk olarak Terra ve USDT’nin tamamen farklı tasarımlar, mekanizmalar ve teminatlar kullandığını anlamak çok önemlidir.

Terra, günün sonunda tam olarak teminat altına alınmamış algoritmik bir stabilcoindi. İstikrar sağlamak için tasarlanmış bir dizi mekanizmaya sahipti ancak sonuçta bunlar başarısız oldu.

USDT, oldukça basit bir şekilde tamamen teminatla desteklenmektedir.

Tether, yakın zamanda USDT’yi tamamen destekleyen teminatı kullanarak 10 milyar doların üzerinde itfa talebine yanıt verdi ve bu sırada 1 dolara sabitliğini korudu.

Borsalarda 1 dolara sabitliğin kısmen bozuk olması USDT’nin sabitliğini kırdığı anlamına gelmez. Bu borsaların emir defterindeki likidite talebiyle ilgilidir.

Sonuç olarak USDT, USDT fiyatının borsalarda genellikle 1$’dan işlem görmesi nedeniyle değil, Tether’in USDT için geri ödeme kolaylığı ve bunun arkasındaki teminat nedeniyle sabit seviyesini koruyor. Tether’in bugün USDT talebini karşılayabileceği 70 milyar doların üzerinde teminatı vardır.

Dünyadaki hemen hemen hiçbir banka, varlıklarının %10’u için bir para çekme talebini aynı zaman diliminde, çok daha az birkaç gün içinde işleme koyamaz.

Tether’in 10 milyar doları kullanma yeteneği, gücünün ve daha büyük kripto ekosisteminin USDT’ye olan güveninin gerçek zamanlı bir göstergesidir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yaşasin u.s.a


Başa dön tuşu