Bitcoin

Uzmanlar: Bitcoin Ya Düzelecek, Ya Da Ölecek!

Kripto para birimlerinin değerinde son dönemde yaşanan düşüşler ekonomist uzmanların radarında.

Bir süredir devam eden corona virüsü salgını süreci boyunca en fazla düşüş yaşayan yatırım araçlarından birisi ise kripto para birimleri oldu. Altın, petrol ve diğerleri arasında en fazla kayıplar verenlerden bir tanesi Bitcoin olurken, 3.800 dolara kadar büyük ve beklenmedik bir düşüş gösteren kripto para birimi daha sonrasında ise kısmen düzeldi ve %100 değer kazanarak 6.000 dolarlı seviyelere geri yükseldi.

Ancak ekonomistler bunun yatırımcı gözünde böyle görülmediğini, bu fırsattan sadece çok az sayıda insanın yararlanmış olabileceğini ve kısa süreli düşüş etkisinin yatırımcıları korkutmaktan başka bir sonuç yaratmadığına dikkat çekiyorlar.

Ya güvenilirsin, ya da değilsin!

Bitcoin ve kripto para birimi yatırımcıları artık eskisine nazaran sosyal medyada seslerini daha fazla yükseltir hale geldiler. Çoğu kripto para birimi yatırımcısı için eski dönemler ile yeni dönemler arasında bir fark var: Gerçekler…

Yatırımcılar bundan 3 sene önce bir rekor ile kendilerinin tecrübesiz olduklarını, ancak artık daha fazla tecrübeli olduklarını ve kimsenin refahı için kendi yatırımlarını riske atmayacak olduklarını dile getirebiliyorlar. Bunu söyleyenlerin sayısı bundan 3 sene öncesine göre çok daha fazla artmış durumda. Hiçbir yatırımcı kendi elindeki kripto para birimlerini ne zaman, ne kadar ve ne şekilde satacak olduğuna başkasının karar vermeyecek, veremeyecek olduğunu artık daha iyi anlamış durumda. Ayrıca o dönemden bu güne kadar en çok güven kaybedenler listesinin başında şüphesiz altcoinler geliyor. Artık yatırımcılar kripto para piyasasındaki güvenli limanın sadece Bitcoin olduğunu anlamış durumdalar.

Öte yandan Peter Brandt gibi isimler bu hafta şöyle açıklamalarda bulundular:

Bitcoin’in kendisini göstermesi için az zaman kaldı. Ya kendini gösterecek, ya da kaderine teslim edilecek.

Yatırımcılar ise bu sözleri doğruluyor ve kripto para birimi Bitcoin’in savaş dönemi gibi dönemlerde asla olumsuz etkilenmeyecek, güvenilir bir yatırım ve hatta ‘dünyanın en güvenilir yatırımı’ sözlerinin doğru olmadığını düşünüyor. Ancak bugün en güvenilir yatırım olan altının bile tam anlamıyla güvenilir bir yatırım olmadığı görülüyor.

Bitcoin özellikle içinde bulunduğumuz ve ilerleyen dönemlerde kriz ortamında ilk gerçek sınavını verecek. Zira Bitcoin kriz ortamları ve enflasyona karşı çıkarılmış bir ürün…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu