Kripto HaberleriAltcoinUzun Süredir Merakla Beklenen Altcoinin Çıkışı Ertelendi: İşte Sebebi!

Uzun Süredir Merakla Beklenen Altcoinin Çıkışı Ertelendi: İşte Sebebi!

Takip et

Kripto vadeli işlemler ve spot borsası BitMEX, Salı günü yaptığı açıklamada, piyasa koşulları nedeniyle Ethereum tabanlı BMEX altcoinini listelemeyi ertelediğini söyledi.

BMEX Altcoininin Piyasaya Sürülmesi, Kötü Piyasa Koşullarından Dolayı Ertelendi

Kripto para borsası, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“BMEX Token’in spot borsamızda listelenmesini erteleme kararı aldık. Nedeni oldukça basit. BMEX’i listelemeye hazır olmamıza rağmen, mevcut piyasa koşulları ideal değil ve bu tokeni, sahibi olan sizleri en iyi ödüllendirecek ortamda listelemek istiyoruz.”

Kripto piyasaları, kripto sektöründen kaynaklanan sistemik riskler ve küresel ekonomideki enflasyon endişeleri nedeniyle son birkaç ayda darbe aldı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, tarihinin en yüksek seviyesinden %70’in üzerinde bir düşüş yaşarken, toplam piyasa değeri de Kasım ortasındaki zirvesinden %55’in üzerinde bir gerileme gösterdi.

İlgili Haber
Eski BitMEX Kurucusu'ndan Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarına Satış Uyarısı!

BitMEX, rekabetin giderek arttığı kripto borsası piyasasında bireysel yatırımcı ilgisini canlandırmak amacıyla bu yılın başlarında ilk yerel tokeni olan 1.5 milyon BMEX’i kullanıcılara dağıttı. Bildirildiği üzere coinler, kullanıcıların borsadaki faaliyetlerine endeksli olarak dağıtıldı.

Ethereum tabanlı bu coin beş yıllık bir kullanım sözleşmesine bağlandı ve maksimum 450 milyonluk bir arza sahip olacak. Altcoin, yeni ve eski BitMEX kullanıcılarını ödüllendirmek ve işlem ücretlerinde indirim almalarını sağlamak için kullanılacaklar.

Salı günkü gönderide BitMEX, “yüzlerce ve binlerce kullanıcıya milyonlarca token” gönderdiğini ve tokenlerin halihazırda ücret indirimleri, para çekme iadeleri ve diğer avantajlar almak için stake edildiğini söyledi.

Borsa, listelenmenin uzamasıyla birlikte kullanıcıların daha fazla BMEX kazanabilme imkanına sahip olacağını belirtti ancak bazı kullanıcılar Twitter’da kararla ilgili rahatsızlıklarını dile getirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları