Bitcoin

VanEck CEO’su Bitcoin (BTC) ETF’si Hakkında Can Sıkan Bir Açıklama Yaptı!

Bloomberg'e konuşan VanEck CEO'su Jan van Eck, Bitcoin Spot ETF ürünü hakkında can sıkan bir açıklama yaptı.

Pazartesi günü Bloomberg’e konuşan yatırım devi VanEck CEO’su Jan van Eck Bitcoin Spot ETF ürününün yakın gelecekte onaylanmasının çok muhtemel olmadığını söyledi.

VanEck’in Bitcoin Spot ETF’si Başvurusu Kasım Ayında SEC Tarafından Reddedilmişti

Geçtiğimiz yılın Mart ayında VanEck, direkt olarak Bitcoin fiyatını takip edecek bir ETF başvurusu yapmıştı. Buna rağmen Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kasım ayında şirketin bu başvurusunu reddetmiş ve gerekçe olarak da denetimsel belirsizliği ve piyasa manipülasyonunu göstermişti.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! SEC, Bitcoin ETF'ini Reddetti!

Bunun öncesinde ise yetkili kurum SEC, birkaç tane vadeli işlemler BTC ETF’sine onay vermiş ve piyasaya kısa vadeli olarak pozitif bir hava getirmişti. Buna rağmen SEC şimdiye direkt olarak BTC’ye yatırım yapılmasını sağlayan bir ETF’ye onay vermeyi reddetti.

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale son zamanlarda SEC’in kendi fonlarını bir spot ETF’ye çevirme konusundaki isteksizliğine dair memnuniyetsizliğini sürekli dile getiriyor. Grayscale, SEC’in kendilerine onay vermemesi durumunda tüm seçeneklerin masada olacağını ve yetkili kuruma dava da açabileceklerini bildirmişti.

İlgili Haber
Grayscale CEO'sundan Bitcoin Spot ETF'si Hakkında SEC'e Sert Uyarı: "Tüm Seçenekler Masada!"

Mart ayında vanEck, yaptığı açıklamasında spot Bitcoin ETF’sinin SEC tarafından “rehin tutulduğunu” söylemişti. Ünlü CEO, SEC’in kripto para piyasası üzerinde yetki sahibi olmak için beklemede olduğunu iddia etti. Mevcut durumda SEC kripto piyasasını denetleyeme yetkisine sahip değil.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu