coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinVanEck Danışmanı, Bitcoin Spot ETF'lerin BTC'ye Sağlayacağı Gizli Faydayı Açıkladı

VanEck Danışmanı, Bitcoin Spot ETF’lerin BTC’ye Sağlayacağı Gizli Faydayı Açıkladı

Bitcoin Spot ETF başvurusu olan şirketlerden VanEck, onaylanması halinde bu ürünlerin BTC'ye sağlayacağı gizli faydayı açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin Spot ETF başvuru sahibi şirketlerden biri olan VanEck’in danışmanı Gabor Gurbacs, kısa süre önce BTC Spot ETF’lerin yeterince takdir edilmeyen bir avantajına ışık tuttu.

Bugün itibariyle Bitcoin yaklaşık 44.000 dolardan işlem görüyor. Ancak danışmana göre Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesi, Bitcoin piyasasındaki satın alınabilirlik algısını potansiyel olarak değiştirebilir.

Gurbacs’a göre ETF’ler genellikle çift haneli Net Varlık Değeri (NAV) ile, çoğunlukla da 25 dolar civarında, piyasaya sürülür. Varsayımsal olarak, Bitcoin ETF’leri hisse başına 44 dolardan piyasaya sürülseydi, BTC fiyatından üç sıfır atılmış olurdu. Bu ayarlama birçok birim önyargısını hafifletebilir ve BTC’ye maruz kalmanın ortalama bir yatırımcı için daha uygun fiyatlı görünmesini sağlayabilir.

Gurbacs, “Birim önyargı psikolojisi çok önemli” diye açıkladı:

“Çok sayıda insanın Bitcoin’in küçük bir kısmına sahip olunabileceğini bilmemesi ve daha da sık olarak insanların bir coin’in küçük bir kısmına sahip olmak istememesi beni şaşırtmıştı.”

İlgili Haber  Çin Yönetiminden Kafa Karıştıran Vergi Açıklaması: Bitcoin'i de Mi Kapsıyor?

Analiste göre bir Bitcoin’in bir kısmına sahip olmak yerine tam bir hisseye sahip olma kavramı yatırımcılar arasında daha iyi yankı buluyor gibi görünüyor:

“Tam bir hisseye sahip olmak 0.001 Bitcoin’e sahip olmaktan daha iyi hissettiriyor. Küçük bir şey gibi görünüyor ama büyük bir şey.”

Gurbacs, şu anda 1 doların 2.200’den fazla Satoshi satın alabildiğini belirtti. Bu, analiste göre, potansiyel yatırımcıların BTC yatırım fırsatlarına bakarken göz önünde bulundurmak isteyebilecekleri bir şey.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail