blank
HaberlerKripto Para

VeBitcoin CEO’sunun Evine “Baskın” ve Gözaltı İşlemi: İşte Tüm Detaylar

Thodex sonrasında gündem olan VeBitcoin CEO'sunun evine baskın!

Thodex kripto para borsasının milyonlarca dolarlık vurgun yapması sonrası CEO’sunun yurtdışına kaçması, büyük yankı uyandırdı. Hala aranan ve kaçak konumunda olan Thodex CEO’su sonrasında ise VeBitcoin kripto para borsası da benzer bir açıklama yaptı.

İlgili Haber  Uyarmıştık! Bir Bitcoin (BTC) Borsası Daha Sitesine Kilit Vurdu!

VeBitcoin, 23 Nisan gecesinde yaptığı resmi açıklama ile faaliyetlerini resmen durdurduğunu açıkladı. MASAK tarafından banka hesaplarına anında bloke koyulan VeBitcoin’in CEO’su hakkında da gözaltı kararı çıktı. Bunun öncesinde ise VeBitcoin CEO’sunun evine bilinmeyen iki kişi tarafından resmen baskın yapıldı.

2 Şüpheli, VeBitcoin CEO’sunun Evini Bastı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde ikamet eden CEO İlker Baş, gece yarısı villasının duvarından atlayan iki kişi olduğunu görünce 112 Acil Çağrı Merkezi ekiplerini aradı. Jandarma ekipleri olay yerine gelerek 2 şüpheliyi tutukladı. Şüpheliler ise VeBitcoin borsasına para yatırdıklarını ve yaşanan durum sonrasında CEO ile görüşmeye geldiklerini vurguladı. Şüpheliler hakkında işlem yapılsa da ikilinin serbest bırakıldığı belirtildi.

CEO, Gözaltına Alındı

İlker Baş, bu olayın devamında ise jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. MASAK tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan CEO’nun soruşturmasının ise hala devam ettiği belirtilmekte. VeBitcoin CEO’sunun Thodex CEO’su gibi kaçma yolunu tercih etmemesi güven vermekte. Buna rağmen müşterilerin bir süredir fonlarına erişememesi ise şüpheleri arttırmakta. Konu hakkında açıklamanın ise önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu