Haberler

Venezuela Yönetimi Emekli Maaşlarını Petro İle Zorunlu Ödeyecek!

Venezuela yönetimi yeni karar vermiş olabilir.

Venezuela yönetiminin kendisi tarafından üretilen çalıntı olduğu iddia edilen kripto para birimi Petro kullanımını daha fazla arttırmak için yaşlı vatandaşların emekli maaşlarının Petro ile ödenecek olduğu iddia edildi. Para basmak konusunda sürekli olarak yeni adımlar atan ve dünyanın en batık ekonomisi olarak bilinen Venezuela, bu yönü ile ülkede emekli vatandaşlarına zorla emekli maaşlarını nakit para olarak değil, kripto para birimi Petro ile almalarına zorlayacak.

Ülkede demokratik bir hak olan emekli olma hakkına izin veren Venezuela, bu ödeme yöntemi ile emekli vatandaşlarına zorluklar çıkaracak ve Petro kulanmayı bilmeyen çok yaşlı kişilerin bu ödeme yöntemini nasıl çekebilecek oldukları ve nasıl nakit paraya çevirebilecek oldukları henüz merak konusu. Güney Amerikalı bir haber kaynağında yayınlanan bu iddia sonrası Maduro yönetiminden bu konuda açıklama yapılmadı ancak basında çıkan haberler Nicolas Maduro yönetiminin kripto para ile ödeme yapmayı ”kafaya taktığını” gösterdiğini iddia etti. Maduro yönetiminde üst düzey ekonomi yetkililerinin devlet başkanı tarafından bu konuda bilgilendirilmiş olabilecek olduğu iddia edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Venezuela Today
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu