Borsa

Veriler Açıklandı: 2022 Yılında Kaç Kripto Para Borsası ve Kripto Para Piyasaya Girdi?

2022 yılı sadece 1 ayda rekor sayıda kripto para birimi ve kripto para borsasının piyasaya girişine ev sahipliği yaptı.

Kripto para sektörü oldukça hareketli bir 2021 yılı geçirdi ve 2022 yılı bir önceki yıla göre daha az tempolu başladı. Kripto para piyasasının nispeten daha hareketsiz bir başlangıç yapmış olmasına rağmen piyasaya giriş yapan borsa ve kripto para sayısında ise çılgın bir artış görüldü.

Kısa süre önce toplam piyasa değerini yeniden 2 trilyon doların üzerine çıkartan kripto para sektörü, sadece 1 ayda 700 yeni kripto para birimine ve 30 yeni kripto para borsasına kavuştu.

Mart Ayında Kripto Para Sektöründe Önemli Artış Yaşandı

Finbold tarafından aktarılan bilgilere göre 1 Mart 2022 tarihinde CoinMarketCap üzerindeki kripto para birimlerinin toplam sayısı 17.869‘u gördü. Buna ek olarak yine CMC üzerinde listelenen kripto para borsalarının sayısı 458‘e ulaştı.

30 Mart 2022 tarihinde ise kripto para birimlerinin sayısı 18.597’i, borsaların sayısı ise 489’u gördü. 1 ayda 30 kripto para borsası ve 700 yeni kripto para biriminin piyasaya sürüldüğü görülmekte. Bu da aylık olarak sırasıyla %4,07 ve %6,77’lik yükseliş yaşandığı anlamına gelmekte.

Günlük olarak ise ortalama 24 yeni kripto para biriminin ve bir kripto para borsasının piyasaya giriş yaptığı söylenebilir. Sadece Ocak 2022’de ise 1.000 yeni kripto para birimi piyasaya sürülmüştü.

Kripto para borsalarının sayısında görülen önemli artış ise lider borsaların kampanyaları ile birlikte daha da hızlanıyor. Önde gelen borsalar ise bu sırada reklam kampanyalarına hız veriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu