Kripto Para

Visa CEO’su Al Kelly: “Kripto Paraların Hangi Problemi Çözeceğini Anlamıyorum”

Verdiği kripto para hizmetleri ile tanınan VISA CEO'su Al Kelly, kripto paraların çözdüğü problemi anlamadığını söyledi.

Kripto para platformu geliştirme çalışmalarına devam eden Visa CEO’su Al Kelly, şirketinin bu adımlarına rağmen kripto para sektörünün kullanım alanlarına dair şüpheleri olduğunu söyledi.

Kelly, yaptığı son açıklamasında “Kripto paraların çözmeye çalıştığı problem ne?” şeklinde bir soru yöneltti. Bu sözleriyle ünlü CEO, kripto paraların bir problemi çözdüğüne dair genel yargıya dair eleştiri yapmış oldu.

Visa CEO’su: “Kripto Paraların ABD ve Kanada Gibi Gelişmiş Piyasalarda İşe Yarayacağından Emin Değilim”

Kelly, kripto paraların nakit paranın “tehlikeli” olabileceği gelişmekte olan piyasalarda kripto paraların oldukça kullanışlı olabileceğini fakat ABD ve Kanada gibi ülkelerdeki rolleri hakkında emin olmadığını söyledi.

Buna rağmen Visa CEO’su, şirketlerinin kripto endüstrisinde rol oynamaya devam edeceğini ve sonunda da kripto paraların mantıklı olup olmadığını müşterilerin belirleyeceğini ekledi.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Al Kelly, Visa kullanıcılarının kripto para bağlantılı kartlar ile 2.5 milyar dolar harcama yaptığını belirtti. Bu değer, önceki çeyreklere oranla büyük bir yükseliş olarak dikkatleri çekmişti.

Kelly ayrıca, şirketin kripto para ödemelerine ek olarak kripto paraların satın alınmasını da kolaylaştıracağını ve stablecoin sağlayıcıları ile birlikte kriptolar için bir kullanım alanı yaratacaklarını ve finansal kurumlar ile finans teknolojileri şirketlerine kripto para erişimi sağlayacaklarını söyledi.

Kredi kartı devleri Visa ve Mastercard, son dönemde kripto para piyasasında yaptıkları yeni girişimler ile adlarından söz ettiriyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu