Kripto HaberleriHaberlerVisa: "Devir Değişti Kripto Para Yatırımı Tabana Yayılıyor!"

Visa: “Devir Değişti Kripto Para Yatırımı Tabana Yayılıyor!”

Takip et

Bazı yatırımcılar tarafından kripto para birimlerine yatırım yapmak güvensiz ve büyük riskli görünse de Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, durumun artık böyle olmadığını söyledi.

Singapur Fintech Festivalin’de konuşan Sheffield, gelişen NFT dünyası nedeniyle “tamamen yeni yatırımcı sınıfının” kripto para piyasasına geldiğini ifade etti.

Visa yöneticisi, NFT’ler popüler olmadan önce kripto para piyasasının sadece finansla ilgilenen bireyler için çekici olduğunu dile getirdikten sonra devam etti.

“NFT’ler müzik, sanat ve kültür gibi çeşitli alanlardaki insanları piyasaya çekiyor. İnsanlar dalgalar halinde kripto cüzdanları oluşturuyor.”

Eskiden kripto para birimlerine yatırım yapanların tuhaf karşılandığını söyleyen Cuy Sheffield “Artık durum değişti, kripto piyasası kültürel hale geldi. Giderek daha da havalı oluyor” dedi.

Kripto yöneticisi, eğlence sektörü ile NFT teknolojisinin bir araya gelmesinin bir sonucu olarak dijital varlıkları saklama işlevi gören kripto para cüzdanlarının artık insanların yeni içerikleri keşfedilebileceği bir uygulamaya dönüşebileceğine inandığını söyledi.

Kendisini de NFT meraklısı olarak tanımlayan Cuy Sheffield Visa’nın Ağustos ayında “CryptoPunk 7610’u” satın almasına öncülük ettiğini belirtti.

Bu yıl içinde bir çok oyuncu, müzisyen, spor kulübü ve eğlence şirketi NFT çılgınlığına katılarak kendi dijital koleksiyonlarını piyasaya sürdü. Son olarak, 122 yıllık tarihine kazandığı 75 kupayı ve 5 UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu sığdıran FC Barcelona takımı futbol serüvenini sergilemek için kendi dijital koleksiyonunu yayınlayacağını açıkladı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları