binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinVisa'dan Ethereum Raporu!

Visa’dan Ethereum Raporu!

Visa'dan Ethereum raporu geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yatırımcılar ve piyasa tarafından uzun süredir beklenen Merge birleşmesi Ethereum (ETH) ağında Eylül ayında başarıyla gerçekleşti.

Merge birleşmesi hakkında pek çok değerlendirme yapılırken son olarak küresel ödeme devi Visa’dan geldi.

The Merge: Yeni bir Ethereum Çağından Ne Beklenebilir? “isimli bir rapor yayınlayan Visa’nın kripto para birimi, ETH’nin Merge ile birlikte PoW’dan PoS’a geçişinin ETH için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Visa kripto para birimindeki Mert Özbay ve Mustafa Bedawala tarafından kaleme alınan raporda Merge bileşmesinin Ethereum’un sürdürülebilirliği, çevre dostu olması ve kaynak verimliliği açısından pek çok yenilik getirdiğine dikkat çekildi.

Merge birleşmesinin teknoloji tarihindeki en etkileyici olaylardan biri olduğuna işaret eden Visa yazarları şunları söyledi:

“The Merge, kripto topluluğunda bir süredir tartışılıyor ve etkinlik Eylül 2022’de başarıyla tamamlandı.

Ethereum tarihindeki tartışmasız en büyük teknik yükseltme olan Birleştirme , daha önce ‘Ethereum’ olarak anılan daha büyük dönüşümün bir parçasıydı.

Merge Ethereum ağının fikir birliği mekanizmasının Proof of Work’ten (PoW) Proof of Stake’e (PoS) geçişini de içeren bir süreçtir.

PoW’dan PoS’a geçişin Ethereum’un enerji tüketimini %99,95 oranında azaltacağı tahmin ediliyor.

Bu bağlamda Merge, yalnızca yenilik ve yeniden tasarım yoluyla karbon ayak izini azaltan bu boyuttaki bir sistemin ilk gösterimidir.”

Visa, Merge’ün ETH‘nin küresel sınır ötesi ödeme sisteminde önemli bir rol oynamada etkili olup olmadığına karar vermek için ETH 2.0 yol haritasındaki sonraki gelişmeleri yakından izleyeceğini de ekledi:

“Merge, daha geniş bir ödeme ekosisteminde daha yeni yerleşik ödeme kullanım durumları oluşturabilen ve aynı zamanda çevresel endişeleri de ele alan bir ağ geliştirmeye bizi bir adım daha yaklaştırdı.

Dijital ödemelerin geleceği blok zincirlerinde gerçekleşecekse, ana akım benimsemeyi engelleyen sürdürülebilirlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik önündeki engellerin kaldırılması kritik öneme sahiptir.

Bu bağlamda ETH, Ethereum 2.0’a geçerken ve ağının daha fazla ölçeklenebilirliğini sağlarken, yaklaşan yükseltmeleri dört gözle bekliyoruz.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde Ethereum 2.0’daki ölçeklenebilirlik ve güvenlik özelliklerinin geliştirilmesi, ağın daha geniş ödeme kullanım durumları için kullanılma yeteneğini şekillendirmede kritik olacaktır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail