DogecoinHaberler

Vitalik Buterin Dogecoin’in PoS’a Göç Edeceğini Doğruladı!

Buterin, tüm kripto para birimlerinin önünde sonunda PoS'a geçiş yapacağını iddia ediyor.

Meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin PoW‘dan PoS (Proof-of-Stake) modeline geçiş yapacak!

Resmi olarak doğrulanan habere göre bunun en önemli nedeni, POS’un POW modeline karşı çok daha fazla avantajlı olması.

Haberi doğrulayan Vitalik Buterin, Dogecoin Vakfı’nın doge consensus yöntemini PoS’a taşımasına yardımcı olduğunu belirtti. Buterin ayrıca çoğu büyük kripto varlığın yavaş yavaş POS modeline yöneldiğinin altını çizdi.

Nitekim Ethereum‘un ETH 2.0 güncellemesi de PoW’dan PoS’a geçişte önemli bir köprü olacak.

Hatırlanacak olursa geçen yıl DOGE’u geliştirmekten sorumlu kuruluş olan Dogecoin Vakfı, söz konusu geçişi gerçekleştirmek için Buterin’in yardımına güvendiğini ifade etmişti.

Buterin ise konuyla verdiği bir demeçte bu projede yer aldığı haberini doğruladı ve neredeyse tüm kripto para birimlerinin aynı adımları izleyeceğini belirtti.

PoS Avantaj Mı, Dezavantaj Mı?

Hangi modelin daha iyi olduğu konusunda hala çok fazla belirsizlik var. Bazı uzmanlar POS’un faydalarına kefil olurken Jack Dorsey gibi isimler bu modelin yeterince güvenli olmadığına inanıyor.

Ancak şu da var ki POS modeli, çok daha az miktarda elektriğe ihtiyaç duyduğu için PoW’dan daha çevre dostu. Bu Bitcoin madenciliğinin çevresel etkileriyle ilgili tartışmalar hala sürerken önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu