EthereumHaberler

Vitalik Buterin ve Justin Sun Arasındaki Savaş Devam Ediyor!

Buterin, Sun’ın Steem topluluğuyla olan anlaşmazlığını ele alarak "merkeziyetsizlik" vurgusu yaptı.

Bugüne kadar yaşadıkları gerginliklerle sık sık gündem konusu olan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ve TRON kurucu CEO’su Justin Sun yeni bir sürtüşmeyle gündeme geldi.

Bilindiği gibi STEEM’i satın almasının ardından merkeziyetsizlik tartışmalarının da fitilini ateşleyen ve Steem topluluğu ile ciddi anlaşmazlıklar yaşayan Sun şu sıralar Steem ağındaki hard fork’un da etkisiyle zor günler yaşıyor.

Sun’ın girişimlerinin merkeziyetsizlik kavramına zarar verdiğini savunan Steem ağının önde gelen bazı isimlerince bugün başlatılan Hive hard forkuyla ilgili Tweeter’dan bir mesaj paylaşan Vitalik Buterin, konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini belirtti ve Sun’a imalı gönderilerde bulundu.

Bazı kripto para takipçileri Justin Sun’ın ağı satın aldıktan sonra Steem topluluğunu da kontrol altına almaya çalıştığını düşünüyor. Sun’ın Steem ağıyla beraber Steem topluluğunu da ele geçirmeye çalıştığını iddia edenleri destekleyici açıklamalarda bulunan Buterin’in mesajına Sun’ın yanıtı gecikmedi.

Sun, Buterin’in Hive topluluğunun merkeziyetsizliği temsil ettiği ve topluluğun ele geçirdiği bu fırsatı iyi kullanması halinde kendileriyle ilgili söz sahibi olacaklarını dile getirdiği gönderisine şu tweetle cevap verdi:

Nasıl Buterin Steem/Hive konusundaki gelişmeleri yakından takip ediyorsa kendisinin de Ethereum/Ethereum Classic ilişkisini mercek altına aldığını ifade eden Sun, Ethereum Classic’in Ethereum’dan çok daha merkeziyetsiz bir yapıda olduğunu dile getirdi ve Buterin’e misilleme yaparak Ethereum Classic’in Ethereum’u gölgede bırakma potansiyeline sahip olduğunu iddia etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu