Kripto HaberleriAltcoinVitalik Buterin Yine Yaptı Yapacağını: Bu Altcoinin Tamamını Sattı, Fiyatı Yarıya İndirdi!

Vitalik Buterin Yine Yaptı Yapacağını: Bu Altcoinin Tamamını Sattı, Fiyatı Yarıya İndirdi!

Takip et

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kimliği belirsiz bir adresten aldığı 25 trilyon SHIT’i sattı.

Buterin tarafından Uniswap aracılığıyla elden çıkarılan toplam token miktarının 33.475 USDC olduğu tahmin ediliyor. Sonuç olarak, altcoinin fiyatı yaklaşık olarak %50 değer kaybetti.

SHIT fiyatındaki değer kaybını gösteren günlük grafik.

Fark Edilmeyi Uman Projeler, Vitalik Buterin’e Ücretsiz Kripto Para Gönderiyor

PeckShieldAlert’e göre coinler iki ay önce Ethereum’un kurucusuna ait vitalik.eth adresine aktarıldı. Ethereum tabanlı birçok proje, kripto para topluluğu tarafından fark edilmeyi umdukları için tokenlerinin bir kısmını Vitalik Buterin’e aktarıyor.

Vitalik’in bu tokenleri neden bu kadar uzun süre elinde tuttuğu bilinmiyor. Ancak Buterin, Ethereum Proof of Stake mekanizmasına geçeceği için cüzdanını temizlemeye başlamış olabilir.

Vitalik portföyünü çeşitli şüpheli varlıklardan temizlemeye çalışırken, Ethereum’un arka planında milyarlarca dolarlık başka önemli gelişmeler de yaşanıyor. Öyle görünüyor ki Ethereum ağının bir başka olası hard fork’u Buterin için daha büyük bir bela olabilir.

İlgili Haber
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Michael Saylor'a Yüklendi: "Tam Bir Soytarı!"

Blockchain’in PoW konsensüsünü terk etmesinin bir sonucu olarak madenciler, pahalı ETH madencilik ekipmanlarının devre dışı kalacağını ve bu işe yatırdıkları kaynakların karşılığını asla alamayacaklarını fark etmeye başladılar.

Çin madencilik ekosisteminin önemli temsilcilerinden Chandler Guo, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, ETH için bir hard fork oluşturacağını ve bu yeni zincirin Proof of Work mekanizmasında çalışmaya devam edeceğini söylemişti.

Ancak madenciler daha önce Ethereum hard forku olarak ortaya çıkan Ethereum Classic üzerinde madencilik yapmaya devam edebilecekler. Bu durum da son günlerde ETC’nin fiyatına bir hayli olumlu yansımış olarak dikkat çekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları