Ethereum

Vitalik Buterin’den Yeni Ethereum (ETH) Açıklaması: Hedefe Ne Kaldı?

Buterin, ETH 2.0 hakkındaki planlarını açıkladı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un (ETH) geliştiricisi ve fikir babası olan Vitalik Buterin, tahmin edilebileceği gibi sektörün en etkin isimlerinden birisi. Buterin genellikle net açıklamalar yapmaktan çekinse de bu seferki açıklamasında merak edilen birkaç konu hakkında net konuştu.

Ethereum’da “Yolun Yarısına” Gelindi

Bankless ekibinin yayınına katılan Buterin, Ethereum’un şu an çok daha “hafif” ve ve ölçeklenebilir olması gerektiğini vurguladı.

Bunun için de ölçeklenebilirlik çözümlerinin arttırıldığını ifade eden Buterin, 2022’nin ilk yarısındaki en büyük hedeflerini de paylaştı.

“The Merge” olarak da bilinen Proof-of-Work (iş ispatı) tabanlı ağdan, Proof-of-Stake (varlık ispatı) tabanlı ağa geçişi temsil eden bu gelişme, Buterin’e göre 2022’nin ilk yarısında tamamlanacak. Bunun devamında inanılmaz bir ölçeklenebilirlik, bant genişliği ve ağ gelişimi yaşanacağını aktaran Buterin, özellikle zkRollup teknolojisi hakkında konuştu. Buterin’e göre bu teknoloji birçok şeyi değiştirebilir.

Ethereum’un son 6 yıl içerisinde ne kadar ilerleme elde ettiği sorusunu da cevaplayan Buterin, şu an yolun “yarısında” olunduğunu vurguladı. Buterin’e göre Londra hard forku ve Beacon ağı gelişmesi, yolun yarısına gelinmesini sağladı.

İlgili Haber
Ethereum Londra Hard Forku İçin Geri Sayım Başladı!

Buterin bunun devamında ise Ethereum’un diğer projeler gibi ölçeklenebilirlik için merkeziyetsizlikten ödün vermeyeceğini vurgulayarak bunun zamanla düzelecek bir süreç olduğunu aktardı. Ethereum şu an ise fiyat açısından pek iyi bir konumda değil ve 3.800 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu