Kripto HaberleriHaberlerVodafone, Dünyanın İlk SMS'inin NFT'sini Satışa Sundu!

Vodafone, Dünyanın İlk SMS’inin NFT’sini Satışa Sundu!

Takip et

NFT artık dünya çapında tanınıyor ve her geçen gün bir ünlü isim daha NFT dünyasına giriş yapıyor.

Sporculardan ressamlara, politikacılardan müzisyenlere kadar hemen her sektörden ünlü isim NFT sektöründen para kazanıyor ya da açık artırmalardan elde edilen gelirleri hayır kurumlarına bağışlıyor.

ABD Eski Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump’ın geliri bir hayır kurumuna bağışlanacak olan gözlerinin suluboya temsilini içeren NFT açık artırması sürerken bir haber de Vodafone’dan geldi.

Telekomünikasyon devi şirket, dünyanın ilk SMS’i olan “Mutlu Noeller”i NFT olarak açık artırmaya çıkardı.

15 karakter uzunluğundaki tarihi SMS’in satışından elde edilecek olan gelir, dünyanın dört bir yanındaki mültecilere yardım etmek için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğine bağışlanacak.

İngiliz devi şirketin dünyanın ilk SMS’ini 21 Aralık’ta halka açık artırma şeklinde sunacağı açıklandı. “Mutlu Noeller” yazan söz konusu SMS, 29 yıl önce 3 Aralık 1992’de Vodafone ağı üzerinden gönderilmişti.

Bu anlamda bir ilke imza atacak olan NFT, Fransa’daki Aguttes Müzayede Evi tarafından gerçekleştirilen müzayedede açık artırmaya çıkacak ve ödemeler Ethereum (ETH) olarak kabul edilecek.

NFT satışlarıyla öne çıkan tanınmış şirketler arasında Adidas ve Nike da şu sıralar adından sıkça söz ettirdi.

Nike sanal bir spor ayakkabı ve koleksiyon markası RTFKT satın aldı, bu haberin üzerinden birkaç gün geçmişti ki Adidas Originals “Into the Metaverse” NFT koleksiyonunu piyasaya sürdüğünü açıkladı.

İlgili Haber
Nike, Metaverse ve NFT Sektörüne mi Giriyor?
İlgili Haber
Adidas Metaverse Alanında 3 Kripto Para Projesi İle Ortaklık Kurdu!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları