fbpx
BitcoinEthereum

Weiss Ratings: Bitcoin, Ethereum’a yenilenecek!

Weiss Ratings isimli araştırma firmasınca yapılan son dakika açıklamasında kripto para piyasasının lider para birimi Bitcoin yerden yere vuruldu. 5 yıl içerisinde Bitcoin’in gücünün %50 kadar kısmını Ethereum altcoinine kaptıracak olduğu iddia edildi. Bitcoin fiyatlarının 5 yıl sonra ne kadar olacağı konusunda açıklama yapmayan Weiss Ratings, bu konu hakkında ise geleceğin kripto para biriminin Ethereum olacağını düşündüklerini açıkladı.

Bitcoin’in yerini Ethereum’a kaptırması durumunda piyasa verilerinin nasıl dengelenecek olduğu ve nasıl güven kazanılacak olduğu merak edilirken, yatırımcılar 5 yıllık vadede nasıl değişimler olacağının öngörülmesi konusunda Ethereum’a güvendiklerini her kripto para birimi için olabilecek olduğunu düşündüklerini zaten bir süredir belirtiyorlardı.

Mutlaka güvenmek gerekmiyor

Sonuçta Weiss Ratings tarafınca yapılan bu açıklamaya mutlak güvenmek veya inanmak gerekmediği açık. Zira bu tür açıklamalar ne kadar inandırıcı olsa da yatırımcılar Ethereum‘a %50 oranında geçiş olması durumunda bile Bitcoin’in piyasada en hakim kripto para olabilecek olduğu konusunu unutmamaları gerekiyor. Piyasada en büyük kripto para biriminin %50 oranında düşüş olsa dahi Bitcoin olabileceği, bunun ise diğer altcoinlerden Bitcoin’e geçişlerin artışı sayesinde olabilecek olduğu değerlendiriliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box