Kripto Para

Wells Fargo, Bitcoin ve Kripto Paralar İle İlgili Rapor Yayınladı: Yatırım İçin Geç mi Erken mi?

Dünyaca ünlü yatırım şirketi Wells Fargo, kripto paralar ile ilgili yayınladığı yeni raporunda ilgi çekici analizler yaptı.

ABD’nin en büyük dördüncü bankası Wells Fargo, kripto paraları temel alan yeni bir rapor yayınladı.

Raporda, Bitcoin ve diğer kripto paraların henüz gelişimlerinin erken aşamada olduğu vurgulandı.

Daha önce kripto teknolojisine dair raporlar yayınlayan banka, bu kez kripto paralara yatırım yapmak için “henüz çok erken” ya da “artık çok geç” gibi düşünceler içinde olan yatırımcıları ele aldı.

Wells Fargo kripto paraların son on yılda en iyi performans gösteren varlıklardan biri olduğunu belirtirken bu durumun bazı yatırımcıların “treni kaçırdıklarını” düşünmelerine neden olduğu belirtildi.

Banka, raporunda Forbes 2021 yılı milyarderleri listesindeki 12 ismin kripto sektöründen olduğu vurgulandı.

Wells Fargo: “Kripto Paraların Halen Erken Dönemlerini Yaşıyoruz”

Wells Fargo, kripto paralara yatırım yapmak için çok erken ya da çok geç olduğu konusuyla ilgili şunları söyledi:

“Yatırım yapmak için çok geç gibi düşüncelerin altındaki mantığı anlayabiliyoruz ancak buna katılmıyoruz. Bizim görüşümüze göre, özellikle kripto piyasası için, geçmiş performanslara bakıp bir yorum yapmak yeni yatırımcılar için yanıltıcı olabilir. Kripto paralar neredeyse sıfırdan başlayıp yükseldiği için performansları da çarpık olabiliyor. Örneğin 2010 yılının Mayıs ayında bir Bitcoin’in fiyatı 0.004 dolar seviyesindeydi. Kripto paraların yatırım olarak halen ‘erken’ dönemde olduklarını fakat ‘çok erken’ dönemi geride bıraktıklarını düşünüyoruz.”

Wells Fargo, internet kullanımı ile kripto para kullanıcılarının sayısını karşılaştırdı.

Buna ek olarak ünlü banka, kripto varlıkların şu an hiper adaptasyon yaşadıklarını ve bu aşamanın internetin ilk zamanlarına oldukça benzediğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu