bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerWhatsApp, ABD'de Kripto Para Birimi Ödemeleri Pilot Uygulamasını Başlattı

WhatsApp, ABD’de Kripto Para Birimi Ödemeleri Pilot Uygulamasını Başlattı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu WhatsApp da tıpkı Facebook gibi kripto para ödemeleriyle ilgili önemli bir adım attı. ABD’deki sınırlı sayıda kişinin kripto para birimi kullanarak bir sohbet içinde para gönderip almasını sağlayan yeni bir pilot uygulama başlatıldı.

Bu özellik, Meta’nın 6 hafta önce pilot olarak başlatılan ve ödemeleri Pax Dollars (USDP) kullanılarak yapılan dijital cüzdanı Novi tarafından desteklenmekte. Bu yüzden de söz konusu haber, Novi’nin yeni başkanı Stephane Kasriel ile WhatsApp’tan Will Cathcart tarafından ortaklaşa duyuruldu.

Novi’nin resmi web sitesinde yapılan açıklamaya göre bu yeni hizmet sayesinde para göndermek en az mesaj yollamak kolay. Tek yapılması gereken Android cihazlarda ataç simgesine, iOS’ta ise + simgesine tıklayarak açılan menüden “Ödeme” sekmesini seçmek.

Üstelik para göndermek veya almak için herhangi bir ücret ödemeye ya da Novi hesabınızda bakiye tutmaya da gerek yok. İlgili aşamaları izlediğinizde ödemeler anında karşı tarafa aktarılıyor.

Şimdilik sadece İngilizce ve İspanyolca dillerini destekleyen Novi, henüz pilot uygulaması aşamasında.

Yeni pilot uygulamanın kökleri aslında 2019’da Facebook’un dijital para birimi Libra’ya kadar dayanıyor.

Hatırlanacak olursa Facebook Libra için çok uğraşmış ancak bir dizi düzenleyici dayatmaya kurban gitmişti. O zamandan beri köprünün altından çok sular aktı ve Libra Diem adını aldı. Libra Derneği yüksek profilli üyelerinden birkaçını kaybetti ve Diem Derneği oldu ve Calibra da Novi oldu. Facebook’un adı ise yakın zamanda “Meta” olarak değişti.

Facebook kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, bir süredir Facebook adını değiştirme planları yaptığını açıklamıştı. Bu değişimle metaverse evreninin kapıları sonuna kadar açan şirket, önümüzdeki günlerde çok daha büyük sanal projelerle karşımıza çıkacağa benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları