AltcoinStellar

XLM “Yine” Uçuyor: Son 24 Saatin En Çok Kazandıranı XRP’nin Rakibi XLM Oldu

XRP yerinde sayarken XLM fiyatı yine etkileyici bir yükselişe başladı.

Ripple’ın kripto para birimi XRP’nin rakibi olarak görülen ve aralarında pozitif korelasyon bulunan XLM, son dönemde bunu değiştirmeye başladı. XLM ve XRP fiyatları arasındaki pozitif ilişkinin özellikle XLM fiyatının kısa sürede %180’e varan yükseliş elde etmesi ile değişmeye başladığı görülmüştü.

İlgili Haber
XLM Tarih Yazıyor: XLM Fiyatı XRP'ye Karşı İlk Defa Öne Geçti

Kripto para piyasasının 11 Ocak tarihinde yaşadığı genel düzeltme ile hem XRP hem XLM sert düşerken, şu an top 10 içerisinde en hızlı ayağa kalkan XLM oldu. Basın saati itibarıyla XRP fiyatı son 24 saat içerisinde %5,3 yükseliş kaydederken XLM %16 ile rakiplerini bir bir geride bırakmayı başardı.

XLM, Top 10 Kripto Para Arasında En Çok Yükselen Oldu

XLM, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla toplam piyasa değeri açısından en büyük 9. kripto para birimi sıralamasına yükseldi ve hem Binance Coin hem de Chainlink’i geride bıraktı. Peki XRP fiyatı 0,35 dolar seviyesinden altında sıkışıp kalmışken XLM’in böylesine yükselişler elde etmesinin arkasında ne var?

Aslında bunun tamamen XRP’ye açılan dava ve oluşan fırsatlarla ilgili olduğu söylenebilir. ABD’nin bankacılık regülatörü OCC, bankalara stablecoin ve blockchain tabanlı para transferi izni verdi.

Bu izin XLM fiyatını 6 Ocak tarihinde ciddi anlamda etkiledi. Bunun yanı sıra Ukrayna’dan da önemli bir haber geldi. Ukrayna, kendi merkez bankası dijital parası için Stellar ağını seçti. Ukrayna’nın duyurusu ve OCC haberi, XLM’nin yükselişini katladı.

İlgili Haber
Ukrayna Hükümeti Stellar'la (XLM) Anlaştı! Fiyat Tepki Verdi!

XRP ve XLM’nin  ortak hedefinin küresel para transferi ağı haline gelmek olduğu biliniyor. Bu hedef bir zamanlar XRP tarafından önde götürülürken Ripple’a açılan dava bu konuda durumu değiştirdi. Yatırımcıların ise böyle bir hedefe yatırım yapmak için artık XLM seçmeye başladıkları görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu