HaberlerStellar

Ukrayna Hükümeti Stellar’la (XLM) Anlaştı! Fiyat Tepki Verdi!

Ukrayna Hükümeti Stellar'la anlaştı.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ve Yıldız Geliştirme Vakfı (SDF), Ukrayna’nın dijital para birimini oluşturmak için Stellar’la anlaştı.

Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov yaptığı açıklamada, Ukrayna Merkez Bankası’nın 2017 yılından bugüne kadar yaptığı dijital para araştırmalarında sona gelindiğini ve Stellar ortaklığının Ukrayna’nın dijital para biriminin temellerini oluştuğunu belirtti.

“Dijital Dönüşüm Bakanlığı, Ukrayna’da sanal varlıkların geliştirilmesi için yasal ortamı yaratmaya çalışıyor. Stellar ile yapılan işbirliğimizin sanal varlık endüstrisinin gelişimine ve küresel finansal ekosisteme entegrasyonuna, katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

Stellar, Eski Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb tarafından 2014 yılında kuruldu. Kar amacı gütmeyen kuruluş, geçtiğimiz ay benzer bir anlaşmayı Alman Bankası Bankhaus von der Heydt (BVDH)’la da sağladı. Almanya’nın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BaFIN) Stellar’de tokenize tahvil ihracını da onaylamıştı.

Birçok ülkeden kabul gören Stellar’ın CEO’su Denelle Dixon, Ukrayna hükümeti ve diğer paydaşlarla dijitalleşme çalışmalarının bu ay resmi olarak başlayacağını duyurdu.

“Tüm dünyadaki hükümetler ve kurumlarla CBDC’lerin (Merkez Banası Dijital Parası) yayınlanmasıyla ilgili temel hususlar hakkında görüşmeler yaptık. Bu organizasyonların hepsi olmasa da birçoğunun teknoloji şirketleri olarak tasarlanmadığını ve destekledikleri çok sayıda kitleye sahip olduklarını hatırlamak önemli. Bu, kamu-özel sektör ortaklığını çok önemli hale getiriyor.”

Stellar COO’su Jason Chlipaya’ya göre Stellar’ın fikir birliği mekanizması (SCP), onu diğer halka açık blok zincirlerden ayıran en önemli özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar diğer zincirlerde sahip olamayacakları benzersiz bir kesinliğe sahip oluyor.

Haberin duyulmasından sonra fiyatında yükseliş gören XLM, 0.162 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı.

XLM fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: Stellar (XLM) Fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu