HaberlerMonero

XMR’yi Delist Ettiler!

BitBay (BitPay ile bağlantılı değil) kripto para borsasından bugün aniden bir duyuru paylaşıldı.

Nexo

BitBay’den yapılan açıklamada kripto para birimi Monero yani XMR’nin platformdan 29 Kasım 2019 itibari ile kabul edilmeyeceği, 19 Şubat 2020 tarihinde ise Monero’nun tamamen delist edilecek olduğu açıklandı. Yapılan açıklamada Monero’nun ”kötü amaçlar için kullanılması” gerekçe olarak gösterilirken diğer kripto paraların kötü amaçlar için kullanıldığı unutuldu. Çok fazla aktif işlem yapılmayan kripto para birimi borsası BitBay’in bu kararı Monero fiyatını biraz olsun etkileyebilecek olsa bile çok büyük oranda etkilemesi imkansız.

Monero ve diğer kripto paralar sürekli aktif olarak başta uyuşturucu, çete ve dolandırıcılık faaliyetleri adına kullanılsa da çocuk pornografisi dahil birçok alanda aktif olarak milyonlar tarafından kullanılıyor. Özellikle karanlık İnternette kripto paralar ile birçok işlem yapılıyor ve bunlar Bitcoin, EOS, Monero gibi kripto paralar ile yapılabiliyor. Monero’nun sadece suçlular tarafından kullanılıyormuş gibi gösterilmesi bazı yatırımcıların tepkisini çekmeye başladı bile.

Ancak uzmanlar, Monero gizlilik odaklı olması ve takip edilemez oluşu ile yasa dışı işlerde diğer kripto para birimlerine göre daha çok kullanılabilir diyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı