Solana

XRP Artık Bir Sıra Daha Geriledi: Bu Kripto Paranın Sıradaki Hedefi Ethereum mu?

Solana, XRP'yi geçti!

Kripto para sektörünün son dönemde en çok konuştuğu projelerden birisi olan Solana (SOL), düşüş anında bile bunu avantajına kullanmayı başardı. Solana, şu an hiç olmadığı kadar bullish gözüküyor ve devam eden NFT fırtınası ile düşüş sonrasında da değer kazandı ve düşüş yaşayan XRP’nin bir adım önüne geçti.

SOL, XRP’yi Alt Etti

XRP neredeyse haftalardır yatay seyretmesinden sonra bu haftanın başlarında yukarı yönlü hareketlense de 7 Eylül tarihindeki genel piyasa düşüşü onu da etkiledi ve XRP’nin yeniden 1 dolar seviyesine gerilemesine yol açtı. Önde gelen kripto para birimi senenin başlarında veya dava açılmadan önce en büyük 3. kripto para birimi konumundayken geçtiğimiz aylarda 6. sıraya kadar gerilemişti. Şimdi ise XRP’nin Solana tarafından geçilerek 7. sıraya kadar itildiği görülüyor. SOL, 7 gün içerisinde yaklaşık %80 yükseliş elde etti ve bunu korumayı başaran top 10 içerisindeki tek kripto para birimi oldu.

SOL, 24 saat içerisinde ise %28 yükseliş elde ederek düşüşe rağmen hala yükseldiğini kanıtladı. Solana fiyatı an itibarıyla 216 doları gördü ve tüm zamanların rekoru tazelenerek ilerletilmekte. FTX’in reklam kampanyası ve SOL’un FTX ile olan bağları, fiyatın devamlı olarak bu aralıkta bile artmasını sağlıyor. SOL için sıradaki hedefin ise 8 milyar dolarlık fark bulunan Binance Coin’i geçmek olduğu söylenebilir. SOL’un en büyük rakibi ise kesinlikle en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum olarak biliniyor.

Şu an Ethereum’u geçmesi mucize olarak görülürken böyle bir şeyin olması için ETH’nin hiç yükseliş yaşamadan SOL’un yaklaşık 7 kat yükselmesi gerekiyor.

Sonraki Hedef Ne?

SOL’un grafiğine bakıldığı zaman en önemli desteğin 178 ve 150 dolar olduğu görülüyor. Kar satışlarının gelmesiyle bu seviye altına gerileme yaşanması, düşüşleri daha da derinleştirebilir. Yükseliş senaryosundaki ilk hedef ise 260 dolar seviyeleri olarak görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu