blank
HaberlerXRP

XRP İşlemlerini Askıya Alan Nexo’ya Toplu Dava Açıldı! “Zararımızı Karşıla”

Ripple davasının yankıları sürmeye devam ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’a karşı açtığı davanın yankıları devam ederken bir dizi dava da peşi sıra açılıyor.

SEC’in eylemi sonrası oluşan kaotik ve belirsiz ortamda borsalar tarafından alınan bir takım tedbirler yatırımcıların büyük kayıplar yaşamasına neden oldu.

Müşterilerine kripto para cinsinden kredi limitleri sunan Nexo, dava haberinin duyulmasının ardından aceleci davranarak XRP kripto para birimiyle kredileri geri ödeme ve teminat olarak kullanma yeteneğini askıya aldı.

Bu durumdan etkilenen yüzlerce müşteri tokenlerini satamadıkları için kredi-değer (LTV) oranlarını sürdürme konusunda çaresiz kaldı ve bu durum bir dizi tasfiyeyi beraberinde getirdi.

Nexo’nun kullanıcılara bir bildirim yapmadan bu tedbirleri alması yatırımcıların mağduriyetinin katlanarak büyümesine neden oldu.

Bu mağdurlar arasında yer alan Junhan Jeong: “Nexo kullanıcıların ve benim LTV oranlarını korumalarını etkili şekilde yasakladı ve daha sonra LTV oranlarını korumadıkları için onları cezalandırdı” diyerek toplu dava açtı.

Davada Nexo’nun XRP ödemelerini “yasadışı” olarak askıya alması nedeniyle 5 milyon dolarlık zarara sebep olduğunu vurgulandı.

Jeong, Nexo’nun bu hamlesi sonrası 269.300$ değerinde XRP’yi kaybettiğini iddia ediyor.

Dava eğer yatırımcılar açısından olumlu sonuçlanırsa emsal kabul edilip diğer borsalar ve Nexo tarzı platformlar için de açılabilir. Zira birçok yatırımcı borsaların XRP’yi delist etmesi sebebiyle ciddi zararlara maruz kalmıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu