XRP

XRP, Yeniden Dördüncülüğü Ele Geçirdi: XRP Fiyatı İçin Kritik Dönem Başlıyor

XRP Fiyatının Yükselişi Son 7 Gün İçerisinde Hız Kazanarak Devam Ediyor.

Aralık 2020 döneminde büyük bir dava ile karşılaşan Ripple’ın kripto para birimi XRP, tam anlamıyla tepetaklak oldu. XRP fiyatının kısa süre içerisinde gelen delist haberleri ile 0,17 dolara kadar gerilediği görüldü. Birçok yatırımcının ciddi zararlar ettiği XRP, son haftalarda ise önemli bir toparlanma yaşadı.

XRP Yeniden Dördüncülüğe Yükseldi

Basın saati itibarıyla 0,61 dolardan işlem gören XRP, toplam piyasa değeri açısından en büyük dördüncü kripto para birimi konumunda. XRP/USD işlem çifti son 7 günlük grafikte ise %38’lik yükseliş elde ederek Top 10 kripto para birimi arasında en çok yükseliş elde edenlerden birisi oldu.

Peki XRP fiyatının yaşadığı bu yükselişin sebebi tam olarak ne? Aslında bunun “daha fazla kötü haber gelemez” kaynaklı alımlar olduğu söylenebilir. Önde gelen birçok kripto para borsasından delist edilen veya alım satım işlemleri askıya alınan XRP, dibi görmüş olabilir.

Buna ek olarak 22 Şubat tarihinin yaklaşması ve buna rağmen ek kötü haberlerin gelmemesi de boğa sezonunda XRP’yi olumlu etkiledi. Birçok yatırımcı XRP’nin dava tarihi olması sebebiyle 22 Şubat tarihini beklese de o gün hiçbir şey yaşanmayabilir. Buna ek olarak Ripple’ın verdiği son müjde de fiyatı etkilemiş olabilir.

İlgili Haber
Ripple Müjdeyi Verdi: XRP Fiyatı Harekete Geçti!

22 Şubat 2021 tarihinde davanın sadece ilk duruşması görülecek ve bundan önemli bir karar çıkması şu an için pek mümkün gözükmüyor. XRP fiyatının da bu tarihe kadar yükselişin devam edeceğini söylemek mümkün. XRP fiyatı için kritik direncin ise 0,623 dolar ile 0,77 dolar olduğu görülmekte. Destek açısından ise 0,5 dolar kritik olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu