Kripto HaberleriAltcoinXRP Yükselişi Neye İşaret Ediyor?

XRP Yükselişi Neye İşaret Ediyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in yükselmesi ile beraber bir süredir düşüş trendinde olan major altcoinlerde yükselmeler
gözlemlendi.

Özellikle major altcoinlerden XRP tarafından yaklaşık %50 tepki yükselişi geldi.

Geçmişteki verilere baktığımızda XRP yükselişinden sonra bir boğa sezonunun tetiklemesi gözlemlenirken, “tekrar bu süreç oluşabilir mi?” soruları akıllara geldi.

En son yayınlanan Santiment verilerinde ise fiyatın son yükselişi ile birlikte aktif XRP kullanıcı sayılarında bir artış olduğu tespit edildi.

Peki XRP’nin vermiş olduğu tepki yükselişini teknik açıdan nasıl yorumlayabiliriz ?

Günlük zaman genelinde; 22 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında akümüle olan fiyat, 0.77 dolar seviyesinde
alıcı toplayarak güçlü bir mum ile beraber yükseliş tredinin oluşumunu başlattı.

14 Nisan tarihinden gelen düşen trend ile yine 23 Haziran’dan gelen yükselen trend arasında kalan fiyat, şu anda bu noktada sıkışmış durumda.

Tekrardan bu güçlü düşen trend yapısı bugün test edildi. Bu bölgenin kırılımı ile beraber, yaklaşık 1 dolar seviyelerinin üzerinde kalıcı olması durumunda ve bu bölgeye yapacağı pull back’ten sonra (yani geri çekilme ile gelen test ile) 1.30 ve 1.49 dolar seviyeleri hedeflenebilir.

Aksi halde 14 Nisan’dan bu yana gelen düşen trendin kırılamaması durumunda ise tekrardan önce 0.7 sonrasında 0.6 dolar seviyeleri takip edilebilir.

Diğer taraftan en son gelişmelerden olan, SEC ve Ripple (XRP) davasındaki süreçte SEC tarafından yapılan itiraz sonucunda ek süreye gidilerek dava süreci uzatılmıştı. 17 Şubat tarihine ertelenen dava sürecinde olumlu kararın çıkması, yükseliş trendindeki fiyatı daha da tetikleyerek olumlu yönde fiyata olan etkisini gösterebilir.

Sonuç olarak; XRP gibi major altcoinlerin yükselişlerinden sonra marketin geneline yansıyarak para akışının diğer baskılanan altcoinlerine geçmesi ile beraber olumlu yönde etkilerini görebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları