AnalizXRP

Ripple’dan (XRP) Beklenmeyen Yükseliş: Yüzde 10 Arttı

XRP fiyatında uzun zamandır görülmeyen ani yükseliş tüm yatırımcıları şaşırttı.

Kripto para birimi pazarında bugün yaşananlar birçok yatırımcıyı “ters köşe” yaptı. Kripto para birimi XRP fiyatında bugün gün içerisinde piyasaların kapanmaya yaklaştığı saatlerde birden yüzde 10 oranında yaşanan yükseliş fiyatı 0.28 dolara kadar yükseltmeyi başardı. Kripto para birimi yatırımcıları piyasada yaşanan bu yükselişin ardından XRP’nin yeniden eski değeri olan 0.34 dolar seviyesine yükselip yükselmeyeceğini merak ederken bazı XRP yatırımcıları Ripple’a tepki göstermeye devam etti.

XRP’nin fiyat düşüşünün ardında Ripple şirketinin olduğu ve bu yükselişlerin aslında her zaman görülebilecek durum iken sadece belirli dönemlerde görüldüğüne vurgu yapan XRP yatırımcıları, piyasada Ripple’ın ne yaptığına dikkat etmesi gerektiği konusunda şirketi uyardı.

Çok sayıda insanın kripto para yatırımı yapmak istediği bir dönemden geçildiğine ancak Ripple’a güvenilmediği için XRP yerine BTC ve diğer altcoin yatırımlarının tercih edilmek zorunda kaldığına değinen XRP yatırımcıları, fiyatın daha fazla yükselmesini umut ettiklerini ifade ettiler.

0.28 dolar değerine yükselen XRP fiyatı, bir gün içerisinde yatırımcılarına tam yüzde 10 oranında kazanç olarak geri dönüş sağladı. Büyük oranda  bir yükseliş gibi görünmese bile bu dönemde Ripple’ın XRP satışlarının devam ettiği bugünlerde yatırımcılar için bu yükseliş son derece kayda değer ve büyük öneme sahip bir yükseliş oldu.

XRP ne kadar yükselecek?

Eğer piyasada yatırımcılar aniden XRP satışlarına yüklenmez ve balinalar ellerinde olan XRP’leri satışa sunmazlar ise kısa süre içerisinde fiyatların daha fazla artması mümkün. Ancak kısa vadede 0.38 dolar veya 0.34 dolar gibi seviyelerin görülebileceğine olan inanç Bitcoin’in yüzde 20 değer kazanmasına olan inançtan pek de farklı durmuyor.

XRP’nin bu ay bitmeden gelecek haftalarda 0.30 dolar seviyesini aşması -hatta bugün bile 0.30 doları aşması mümkün olsa da- eğer kripto para birimi yatırımcıları ve balinalar bu yükselişi fırsat olarak kullanır ve büyük oranda XRP satarlar ise piyasada yine yükseliş yerine XRP güncel fiyatı düşüşleri ile karşı karşıya kalmak mümkün olabilir.

XRP almanın doğru zamanı mı?

XRP almak için en doğru zaman bu zaman olmayabilir. Ancak kısa vadeli riskler almayı seven bir yatırımcı iseniz ve kısa vadede kazanç elde edebileceğinize inancınız varsa XRP yatırımını hemen 0.28 dolar fiyatla yapabilirsiniz. Bazı kripto para borsalarında 0.27 dolardan, bazılarında ise 0.30 dolardan kendisine yeni alıcılar arayan XRP’nin bu dönemde kazançlı olsa bile uzun vadede Ripple şirketinin hareketleri ve yatırımcıları karşısına alıyor olması dolayısıyla fiyatında düşüşlerin gündeme gelebileceğine inanılıyor.

XRP alacak olan kripto para birimi sahibi yatırımcıların en fazla orta vadeli yatırımlar yapması ve mümkünse 1-6 ay aralıklı yatırımlara önem ve öncelik göstermeleri önerilmekte.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu