HaberlerXRP

XRP’nin Aktif Adreslerinde Rekor Artış: Ripple Yeni Bir Anlaşma Mı Yaptı?

Son haftalarda XRP'nin aktif cüzdan sayısı yüzde 300'den fazla arttı. Peki bu neyin habercisi?

Son aylarda en çok tartışılan kripto para hiç şüphesiz Ripple şirketinin kripto parası XRP. Ripple şirketinin XRP satışları yapması ve merkeziyetsiz olmaması gibi birçok sebepten ötürü ciddi anlamda eleştirilen XRP, geçtiğimiz haftalarda son iki yılın en düşük seviyelerini görerek adeta yatırımcısını çileden çıkarmıştı.

Kripto para piyasasının en büyük üçüncü ismi olan XRP, son birkaç günde Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi sonucu kritik seviye olan 0,18 dolarlardan kurtuldu 0,22 dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı. Yine de bu yükseliş döneminde diğer başlıca altcoinler kadar yükselememiş olsa da bu yükselişi bile yatırımcılar tarafından olumlu karşılandı denilebilir.

Aktif Adres Sayısında Rekor Kırıldı

XRP’nin sunduğu verilere bakıldığı zaman son birkaç haftada XRP’nin aktif kullanılan cüzdan sayısında yüzde 320’lere varan bir yükseliş olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Birçok uzman, bu veriler ışığında Ripple’ın büyük bir ortaklık yapmış olabileceğini ve bunu yakında piyasaya duyurulabileceğini ifade ediyor.

Son zamanlarda başındaki “menkul kıymet” davası ile meşgul olan Ripple şirketi, davadan net bir sonuç çıkmadığı için çoğu kişiye göre kötü zamanlardan geçiriyor. Zira XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilmesi geçmişteki arzlardan dolayı Ripple’nin yüklü bir tazminat ödeyeceği anlamına geliyor. Ancak son açıklamalar mahkemenin Ripple lehine karar verebileceği iddialarını güçlendiriyor.

İlgili Haber
Ripple (XRP) CEO'sunun Davos Zirvesi
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu