XRP

Ripple’nin Geleceği Ethereum’a Bağlı Değil

Ripple (XRP) vs Ethereum.

Ripple (XRP) hakkında bazı iddialar olmasına rağmen piyasada hacmi ve fiyatını en iyi koruma altına alan kripto para birimlerinden birisi Ripple (XRP). Bitcoin ve Bitcoin Cash arasında 2 kripto para birimi ile kalan Ripple (XRP), 3. en büyük kripto para olarak tüm dünyada ilgi görüyor. Yatırımcılar, XRP’nin gelecekte 2. sırayı daha keskin rakamlar ile alabilecek olduğunu tahmin ederken, bazı analistler ise XRP’nin sona erecek olduğunu, tarihin tozlu raflarına geri dönecek olduğunu iddia ediyor.

Ethereum ve Bitcoin dışında kripto para kalmayacak olduğunu düşünen kripto para analistlerine de hak vermek gerekiyor. Yıllardır kripto para pazarının en iyileri olan ETH ve BTC’nin önüne geçebilecek kripto para birimlerinin çıkması oldukça zor görünüyor. Bitcoin fiyatının kısa vadede geçilemeyecek kadar yüksek olması, aynı zamanda piyasa hacmi yüksekliği göz önünde bulundurulduğuda 1. sıranın galibi yıllar boyunca değişmeyebilir. Balinaların 1. sırayı değiştirmeye gücünün yetebilecek olduğu ancak hiçbirisinin kripto para yatırımları ve servetlerini boş yere riske atmayacak olduğu bir ortamda değişim beklemek doğru olmayacaktır.

Bitcoin 1. en büyük kripto para olarak gücünü korurken Ethereum ise 2. en büyük kripto para olarak sırasını koruyor. Yatırımcılar için ETH’nin Ripple (XRP) tarafından kesin olarak geçilmesinin önünde pek büyük engeller yok. 5 milyar dolardan daha az fark olması ve zaman zaman XRP’nin 2. sıraya yükselmesi de bunun bir kanıtı. Bitcoin ise geçilemeyecek kadar yüksek piyasa hacmine sahip ve bu yönü ile yatırımcılar tarafından çok fazla tercih edilmeye devam edecek.

Kripto para piyasasında olan bitenden haberi olmayan birçok kripto para yatırımcısı var. Bu kimselerin amacı gelecek 5 yıl veya 10 yıl sonra yaptıkları kripto para birimi yatırımlarından milyonlarca dolar kazanmak. Bugün milyonlarca dolar yatırımı olup kripto para piyasasına ayda bir kez bakan yatırımcılardan söz ediyoruz.

Belki normal yatırımcılar için bu kabul edilemeyecek ve çok riskli görülse de 1 milyar dolar serveti olan birisinin 10 milyon dolarını Bitcoin’e uzun vadeli yatırması ve bunu sık sık kontrol etmesine gerek bulunmuyor.

Bitcoin sadece standart yatırımcılar tarafından değil, aynı zamanda milyoner kripto para yatırımcıları tarafından da tercih ediliyor ve yatırımcılar kripto para sahibi olmak için birbirleri ile yarışıyorlar. Çin, Güney Kore ve Japonya’da milyonerlerin ülkelerinde kripto para kullanımının çok faza artmış olması nedeniyle kripto para alımına yöneldikleri, hükümetlerin tüm uyarılarına rağmen milyonlarca dolar kripto para alan milyonerlerin olduğu yerel basında açıklanıyor.

Ripple (XRP) piyasada 2. sıraya yerleşebiliyor

Ripple (XRP), Ethereum ile arasında rekabetin devam ettiği en iyi kripto para birimlerinden birisi. XRP’nin ETH’yi kısa vadede kesin olarak geçmesi çok zor olsa da yatırımcılar gelecek 5 yıl içerisinde Ethereum’un fiyatında denge kurulamayacak olması durumunda ve piyasa hacminin düşük kalması durumunda milyonlarca yatırımcının farklı kripto para yatırımlarına akın edecek olduğunu, Bitcoin’den sonra ETH yatırımcılarının en çok BCH ve Ripple (XRP) yatırımlarına akın edecek olduklarından dolayı 2. sıraya yerleşecek olan kripto paralar arasında yine Ripple (XRP) olabileceğini düşünüyorlar.

Asyalı kripto para yatırımcıları XRP’yi ABD’li yatırımcılara göre daha çok tercih etmeye başlarken, Amerikan yatırımcıların tercihleri arasında ilk sırada Bitcoin bulunuyor, Amerikan yatırımcılar kripto para birimlerinde daha sonra en çok Ethereum ve XRP’yi tercih ediyorlar.

Piyasanın Amerikan yatırımcılar tarafından yönetildiği açıklamalarının altında yatan sebepte burada başlıyor. ABD’li yatırımcılar hangi kripto para birimine yönelir ise o kripto para birimi yükseliyor ve değerinde büyük bir artış oluyor. Bu ise piyasayı yönlendirmekte en iyi tekniklerden birisi olarak biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu