Kripto HaberleriHaberlerXRP'nin MoneyGram İle Ortaklığı İşlem Hacimlerini Rekor Seviyeye Taşıdı

XRP’nin MoneyGram İle Ortaklığı İşlem Hacimlerini Rekor Seviyeye Taşıdı

Takip et

Ulusal şirket-kripto para ortaklığı dendiğinde şüphesiz herkesin aklına ilk gelen ikili Ripple ve MoneyGram oluyor. Söz konusu ortaklık sayesinde ağdaki işlem hacmi bakımından ETH’yi de BTC’yi de geride bırakan XRP, piyasaları şaşırtmaya devam ediyor.

İkili arasındaki anlaşmaya göre hisse başına 4,10 ABD doları ödeniyor. Bu ödemeye ek olarak MoneyGram’ın ortak hisselerinin yüzde 9,95’i de Ripple’ın oldu.

Sınır ötesi ödeme işlemlerinin klasik ödeme yöntemlerinden çok daha hızlı ve düşük maliyetlerle yapılmasını sağlayan “İsteğe Bağlı Likidite”nin (ODL) ödeme prensibinin temelinde XRP yatıyor. ODL’nin para birimi dönüştürmelerini XRP’yi kullarak yapması da XRP kullanımını BTC ve ETH’nin üzerine taşıyor.

Kaynak: Bitinfocharts

MoneyGram’ın ODL Kullanımını Arttırdıkça XRP Yukarılara Taşınacak

Bilindiği gibi MoneyGram ODL aracılığıyla Meksika pezosu içeren tüm sınır ötesi işlemlerinin yüzde 10’unu XRP ile gerçekleştirdiğini açıkladı. MoneyGram bu kapsamda XRP’yi gün içinde milyonlarca transfer için kullanmakta. Bu durum XRP’nin kötü kaderini tersine çevirmesine yardımcı olacak ve XRP’yi dolayısıyla da Ripple’ı çok daha üst noktalara taşıyacak gibi duruyor.

Ancak hala 0,217 dolar ile son yılların en düşük seviyelerinde işlem gören XRP, herhangi bir yükseliş yaşamıyor ve bu sebeple de Ripple hakkındaki tepkiler her geçen gün daha da büyüyor. Bu anlaşmaların önümüzdeki dönemde XRP fiyatına etki edip etmeyeceğini göreceğiz.

İlgili Haber
Ripple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları