BitcoinHaberler

Yaklaşık 1 Milyar Dolar Değerindeki BTC Bilinmeyen Cüzdanlara Gizemli Bir Şekilde Taşındı!

Gizemli balinanın kim olduğu hala merak konusu!

Bitcoin fiyatındaki olumsuz dalgalanma ve 10 bin dolar seviyesinin üzerinde istikrarlı bir yükseliş gelememesi piyasanın gündemindeyken gizli bir Bitcoin cüzdanından yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki 101.857 BTC’nin anonim cüzdanlara taşınması piyasalarda soğuk duş etkisi yapmıştı.

Bitcoin Block Bot’un fark ettiği söz konusu aktarım için yalnızca 0,48 dolarlık işlem ücreti ödenmesi ise ayrı bir şaşkınlık sebebi oldu.

Söz konusu cüzdanın piyasadaki toplam Bitcoin’in yüzde 0,55’ine sahip olduğu ve bu açıdan bakıldığında borsa dışı BTC cüzdanları arasında büyüklük bakımından ilk sırada yer aldığı belirtildi. Bununla birlikte büyük borsalarla kıyaslandığında bile ilk 3’te olan söz konusu cüzdanın kime ait olduğu henüz bilinmiyor.

Gizemli Bitcoin balinasının radara takılan aktarımının ilki 45.8 milyon dolar değerindeki 5 bin BTC, ikincisinin ise 887.4 milyon dolar değerindeki 96.857 BTC şeklinde iki farklı cüzdana yapıldığı tespit edildi. İşin ilginç olanı ise 101.857 BTC’nin gizemli balinanın cüzdanına Nisan’ın 2’sinde aktarılmış olması ve ilgili cüzdanın tespit edilen bu dev aktarıma kadar da önemli miktarda BTC görmemiş ya da almamış olması.

Şimdi herkes bu gizemli Bitcoin balinasının bir kurum mu yoksa şahıs mı olduğunu merak ediyor. Bir diğer merak konusu ise ilgili aktarımın Bitcoin’in olumsuz gidişatına etki edip etmeyeceği.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu