BitcoinHaberler

Yalovalı Esnaf Bitcoin (BTC) ile Ödeme Almaya Başladı! “Bankalara Savaş Açtık”

Ülkemizde her kesimden insan Bitcoin'i ve kripto paraları benimsiyor.

Kripto paraların benimsenme oranı dünya ile birlikte Türkiye’de de artıyor. Her geçen gün kripto paraların günlük hayattaki kullanım alanının genişlediğine şahit oluyoruz.

Bitcoin ve kripto paraların merkeziyetsiz oluşu, insanların bir otoriteye bağlı olmadan finansal özgürlüklerine kavuşmasını sağlıyor. Temelde merkezi finans sistemlerine tepki olarak ortaya çıkan Bitcoin’in en büyük düşmanlarının başında bankalar geliyor.

Bugün Yalova’dan gelen bir görüntü insanı tebessüm ettirirken, Bitcoin’in varoluş amacını özetlemesi bakımından da önemli.

nocontextyalova adlı twiter kullanıcısının paylaştığı görsel Yalova kirazlı sanayi sitesinde bulunan bir esnafın dükkanına ait. Esnaf camına ” Bankalara savaş açtık. Kredi Kartı Geçmez, Bitcoin Geçer.” yazdı.

Görselde anlatılmak istenen mesaj tam olarak Bitcon’in varoluş amacını yansıtıyor. Aynı zamanda ülkemizde her kesimden insanın Bitcoin’i ve kripto paraları benimsemeye başladığını gösteriyor.

İlgili Haber
Türkiye Kripto Para Kullanımında Avrupa'da 1. Oldu! İlginin Bu Kadar Artmasının Nedeni Ne?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu