BlockchainHaberler

Yapı Kredi Bankası Blockchain Fonu Kurdu!

Türkiye'de blok zincir yatırımları artarak devam edecek.

Dünyada kripto para birimlerine ve blockchain alanına artan ilgi yatırım fonlarının da yönünü bu alana dönmesine neden oldu.

Blockchain teknolojisinin geleceğin teknolojisi olacağını düşünen şirketler erkenden yerlerini alırken geleneksel finans dünyasının bu alana mesafeli durduğunu gözlemliyorduk. Ancak 2021 yılında dijital dünyaya ilişkin yaşanan gelişmeler ve blockchain teknolojisinin kat ettiği yol, bankaları da bu alana yönlendirdi.

ABD’li pek çok Banka müşterilerinden gelen talep üzerine kripto para birimlerine yatırım imkanı sunarken, bir yandan da bu teknolojiye yatırım yapan fonlar oluşturdular.

2022’ye girdiğimiz bu ilk günlerde Türkiye’den de güzel haberler duymaya devam ediyoruz.

Yapı Kredi Bankası kamuyu aydınlatma platformuna yaptığı bildirimde, blockchain alanına yatırım imkanı sunan bir fon kurduğunu duyurdu.

KAP’a yapılan bildirimde şu ifadeler kullanıldı:

“Fon, yatırımcılarına finansal teknolojiler ve blok zinciri teknolojileri alanında yatırım yapma şansı sunmakta, fon, portföyüne dahil edeceği finansal teknolojiler ve blok zinciri teknolojileri sektörü endekslerini takip eden borsa yatırım fonlarıyla ilgili sektörlerdeki değer artışlarına dayalı getiri sağlamayı hedeflemektedir.

Fon toplam değerinin asgari %80’i devamlı olarak finansal teknolojiler ve blok zinciri teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketlerin ortaklık paylarına, borçlanma araçlarına, Amerikan Depo Sertifikalarına (ADR), Global Depo Sertifikalarına (GDR) ve finansal teknolojiler ve blok zinciri teknolojileri alanında yatırım imkanı sağlayan yerli/yabancı yatırım fonları ile yerli/yabancı borsa yatırım fonlarına yatırılacaktır.”

20 Ocak 2022’de halka arz edileceği belirtilen fonun İsmi Durmuş, Gaye Vural Deran ve Güzide Coşar Cerit tarafından yönetileceği ifade edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu