Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiYaptırımlardan Korkan Bitcoin (BTC) Madenciliği Şirketi Rusya'yı Terk Ediyor!

Yaptırımlardan Korkan Bitcoin (BTC) Madenciliği Şirketi Rusya’yı Terk Ediyor!

Takip et

ABD’li Bitcoin ve kripto para madenciliği şirketi Compass Mining, ABD’nin şirketin ortaklarından biri olan BitRiver’a Rusya’daki faaliyetleri dolayısıyla yaptırım uygulamasının ardından Sibirya’daki madencilik ekipmanlarını elden çıkarmaya başladı.

Şirketin CEO’su Whit Gibbs, Discord üzerinden yaptığı açıklamasında şirketin Rusya ortaklarından BitRiver ile olan anlaşmalarının hemen sona erdirileceğini bildirdi.

Şirket bununla birlikte Rusya’daki tüm operasyonlarını durduracak ve bölgedeki madencilik ekipmanlarını da elden çıkaracak.

İlgili Haber
Son Dakika! ABD Hazine Bakanlığı Rusya'daki Bitcoin Madenciliği Şirketlerine Yaptırım Uygulayacak! İşte Detaylar

Bitcoin Madenciliği Şirketi Compass Mining Rusya’yı Hızlı Bir Şekilde Terk Etmek İstiyor

Şirket Rusya’daki tüm ekipmanlarının tasfiye edileceğini ve gelirlerinin de bu ekipmanların sahibi olan müşteriler ile paylaşılacağını söyledi. Gibbs, Bloomberg’e verdiği röportajında Rusya’ya yaptığı 30 milyon dolarlık yatırımın büyük bir kısmını kurtarabilmeyi beklediğini söyledi.

Compass Mining ayrıca web sitesinde bulunan ve Rusya’daki operasyonlarıyla ilgili olan tüm örnekleri sildi. Şirket bundan böyle Kuzey Amerika’daki operasyonlarına odaklanacağını bildirdi. Şirket CEO’su konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Kuzey Amerika dışında madencilik yapmanın her daim ek riskleri beraberinde getirdiğini biliyorduk ancak bu en hafif tabiriyle korkunç bir hale büründü.”

Bitcoin madenciliği şirketinin bu adımı, ABD Hazine Bakanlığı’nın İsviçreli kripto madenciliği şirketi BitRiver’a yaptırım uygulamasının ardından geldi.

BitRiver Avrupa’nın en büyük hashrate sağlayıcılarından biri olarak tanınıyor. Hazine Bakanlığı, yaptığı açıklamasında bu yaptırımın bir kripto para şirketine uygulanan ilk hamle olduğunu ve BitRiver’ın Rus kurumlarıyla olan ilişkisi nedeniyle gerçekleştiğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları