BitcoinHaberler

Yatırım Gurusu Bitcoin (BTC) ve Türkiye’deki Reformlar Hakkında Konuştu! Portföy Önerdi!

Yatırım gurusu Bitcoin konusunda uyardı!

Yatırım dünyasında başarı analizleri ile tanınan ve “yatırım gurusu” olarak tanınan Mobius Capital Partners’ın kurucusu Mark Mobius, Anadolu Ajansı ile yaptığı röportajda Türkiye ekonomisi ve Bitcoin konusunda fikirlerini paylaştı.

“Reformlar İçin Zamanlama Çok İyi”

2021 yılının küresel piyasalar için iyi bir yıl olacağını düşünen Moibus, Cumhurbaşkanı’nın dün açıkladığı reform paketinin açıklandığı zamana dikkat çekerek “zamanlama çok iyi” dedi.

“Covid-19’un oluşturduğu ekonomik kriz ortamını kullanarak yeni reformları uygulamak akıllıca. Çünkü kriz dönemlerinde insanlara değişiklikleri kabul ettirmek daha kolaydır. Bu nedenle reform yapmak için mükemmel bir zaman olduğunu düşünüyorum.”

Türkiye’nin 2021 yılındaki ekonomik görünümünün yatırımcılar için yeni fırsatlar sunacağını düşünen Mobius, Türkiye’ye yatırım yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Mobius’tan Portföy Önerileri

Yatırımcılara portföy önerisinde de bulunan Mobius, geleneksel yatırım araçlarından vazgeçmemek gerektiğine inanıyor.

“Hisse senetlerinin çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki değerli metallere de inanıyorum. Bence altın, gümüş, paladyum, platin portföyün bir parçası olmalı. Çünkü bunlar gerçek ve sağlam para birimleridir.”

“Bitcoin’de Dikkatli Olmalısınız.”

Bitcoin konusunda çok iyimser olmayan Mobius, yatırımcıları Bitcoin konusunda uyardı.

“İnsanların spekülasyon yapmasına aldırmıyorum. Bence çok eğlenceli. Fiyatını hızla arttığını görüyorsunuz. Yatırımcıların kendisine şunu sorması lazım; gerçekten Bitcoin’in ardındaki algoritmayı biliyorlar mı? Bitcoin’i gerçekten kimlerin icat etiğini biliyorlar mı?

Yatırım yaparken bunların cevabını biliyor olmanız gerekir. Eğer bilmiyorsanız bu sadece spekülasyon demektir. Birçok insan spekülasyonu ve kumar oynamayı sevmez. Bu yüzden dikkatli olmalısınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu