AnalizBitcoin

Yatırımcılar Bitcoin’in Son Rallisinden Sonra Nelere Dikkat Etmeli: Uzmanlar Cevaplıyor

BTC'nin son yükselişinden sonra bazı uzmanlar açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Ekim ayının ilk gününde güzel bir yükseliş yaşayan ve 4 saatlik periyotta 44.000 doların üzerinde kapanış yapan Bitcoin, bu direnci kırdıktan sonra yükselişlerine devam etti. İlerleyen saatlerde kademeli bir şekilde önemli bir direnç olan 48.000 doların da üstünü gören BTC, tüm yönü tekrar kendi üzerine çekmeyi başardı.

Yatırımcıları memnun eden bu yükseliş dalgasından sonra birçok uzman isim görüşlerini bildirdi. İşte onlardan bazıları…

Araştırma platformu olan Token Metrics’in baş teknik analisti William Noble, BTC’de izlenmesi gereken önemli seviyenin 49.000 dolar olduğunu belirtti. Düşüşün başladığı bölgeyi burası olarak tanımlayan analist,

“FED, Evergrande olayını yumuşatmak için sisteme para sokmuş olabilir. Bu durum, BTC’ye yönün dönmesini ve buraya para akmasını sağlamış olabilir” dedi

TrendSpider baş analisti Jake Wujastyk ise “Bitcoin’in daha fazla yükselmesi için en önemli teknik ve psikolojik seviye 50.000 dolar. Bu seviye de geçildikten sonra 53.000 dolar önemli. Hacim birikmesine bakıldığı zaman bu seviyelerin hızlı bir şekilde gelmesi oldukça muhtemel. Özellikle şu an hacim ağırlıklı fiyat ortalaması 45.100 dolarlara tekabül ediyor. Bu seviye korunursa yükseliş yönlü ataklar hızlanabilir.”

My Digital Money’in CEO’su ve kurucusu Collin Plume ise “60.000 doların önündeki en önemli direnç seviyesi 53.000 dolar. En önemli desteğimiz ise 40.000 dolar seviyesiydi. Şimdilik yön yukarı gözüküyor” dedi.

Zap Protokolü’nün kurucu ortağı Nick Spanos, “39.900 dolar seviyeleri çok önemliydi. Bu seviyenin kaybedilmemiş ve ardından yükseliş gelmiş olması yeni bir rallinin başlangıç fişeği olabilir” şeklinde açıklamada bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Forbes
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu