BitcoinHaberlerKripto Para

YENİ: ABD Rusya Yaptırımlarına Kripto Paraları Da Dahil Ediyor!

Rusya'nın yaptırımları kripto paralar üzerinde delip delemeyeceği tartışılmaya devam ediyor.

ABD Hazinesi Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC) 2021 yılında Rus kuruluşların işlemlerine ilişkin yayımlanan bir başkanlık emrini yeni kurallarla sıkılaştırarak yönetmelik haline getiriyor.

Söz konusu kurallar Biden’in geçen yıl Rusya’ya yönelik yayımladığı yaptırım emrinin bir sonucuydu. Biden tarafından Nisan 2021’de yayımlanan “Rusya Federasyonu Hükümetinin belirli zararlı yabancı faaliyetlerine ilişkin varlıklarının engellemesi” konulu emir Rusya’nın zararlı faaliyetlerine yönelik bir dizi tedbir içeriyordu.

Biden tarafından yayımlanan emirde dijital varlıkların da yaptırımlara dahil olduğu ve yaptırımlardan kaçmak için kullanılmaması gerektiği ifade ediliyordu.

“Dijital Varlıklarla Yasaklar Atlanamaz”

Yasaklananlar arasında şu ifade yer alıyor: “Dijital para birimlerinin veya varlıkların kullanımı veya fiziksel varlıkların kullanımı da dahil olmak üzere herhangi bir ABD yaptırımını atlatmak için aldatıcı işlemler veya anlaşmalar.”

Yönetmelik şuanda Hazine Bakanlığı’nın sitesinde taslak halinde duruyor ve  yarın onaylanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor.

OFAC’ın yarın onaylayacağı yönetmelik Rusya’ya yönelik bir dizi tedbir içerirken, kripto varlıklarında bu yönetmeliğin ayrılmaz bir parçası olduğu değerlendiriliyor. Zira Biden’ın emri yaptırımları engelleyen dijital varlık işlemlerini yasaklıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu