BitcoinHaberlerKripto Para

Yeni SEC Başkanı: “Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Değişimin Katalizörü”

Gary Gensler kongredeki konuşmalarını aktardık.

Joe Biden tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Başkanlık etmesi için aday gösterilen Gary Gensler bugün kongrede konuşma yaptı.

“Değişim için katalizör”

Gensler konuşmasında kripto para birimleri için “değişim için katalizör” yorumunda bulundu.

Kripto paralarla ilgili daha detaylı fikirleri sorulan Gensler, MIT’de öğretmenlik yaptığı günlere atıf yaparak şunları aktardı:

“Bu yenilikler değişim için bir katalizör oldu. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ödemelere ve finans sistemine yeni bir bakış getirdi. Ancak bu noktada ilgilenmemiz gereken, yeni yatırımcıları korumaya yönelik sorunlar ortaya çıktı.

SEC başkanlığım onaylanırsa, yatırımcıları korumak için gereken önlemleri alarak bu yeni inovasyonu teşvik etmek için çalışacağım.”

“Bitcoin Ponzi Değil”

Gary Gensler Bitcoin’e ve kripto paralara yönelik olumlu yaklaşımıyla tanınan bir isim. Daha önce de kripto paralara yönelik olumlu açıklamaları ile gündeme gelen Gensler şunları söylemişti:

“Kripto paralara ilişkin düzenlemelerde aceleci davranılmaması gerekiyor. Bitcoin’in bir ponzi değildir. Mevcut ödeme altyapılarının bir çok konuda yetersiz kalması nedeniyle insanları kripto paralara ihtiyaç duyuyor.”

ABD’de SEC gibi önemli bir kurumun başına kripto paralara yakın bir ismin getirilmesi yatırımcılara güven veriyor.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu