BitcoinHaberler

Yeni Twitter CEO’su Bitcoin’e Dostu Mu? Düşman Mı?

Yeni Twitter CEO'sunu Jack Dorsey Açıkladı!

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in, görevinden ayrılacağına ilişkin haberler hızla yayılırken, yerine kimin geleceği tartışılmaya başlamıştı.

Bu konuda Jack Dorsey’den bir açıklama geldi. Buna göre Twitter’ın başına hali hazırda Twitter baş teknoloji yöneticisi olan Parag Agrawal geçecek.

Bitcoin maximalisti olması nedeniyle kripto para yatırımcıları tarafından sevilen Dorsey, “Yaklaşık 16 yıl şirketimizde…kurucu ortaktan CEO’ya, Başkan’dan Yürütme Başkanlığına, geçici CEO’dan CEO’ya kadar görev yaptıktan sonra…Sonunda ayrılma zamanımın geldiğine karar verdim. ” dedi.

Yeni CEO hakkında da olumlu görüşlerini ifade eden Dorsey, Agrawal’in şirketin dönüşmesine yardımcı olan her kritik kararın arkasında durduğunu ve ona güveninin tam olduğunu belirtti.

Dorsey, Bitcoin’e yönelik pek çok hamlesi ile yatırımcıların beğenisini toplamıştı. Twitter’ın bağlı olduğu şirket Square’nin doğrudan Bitcoin yatırımı yapmasının yanı sıra, Twitter’ı Bitcoin ağı üzerinde merkeziyetsiz dünyaya taşıma fikri büyük beğeni toplamıştı.

Agrawal Twitter’ın merkeziyetsiz alana taşınmasına ilişkin projelerin başında bulunuyordu. Dorsey’in açıklamalarının satır aralarında Agrawal’a ilişkin ipuçları olduğunu görüyoruz.

Zira eski CEO Agrawal için “şirketin her kritik kararın arkasında durdu” dedi. Buradan Agrawal’in şirketin bugüne kadar yaptığı Bitcoin politikalarını da desteklediğini anlıyoruz.

Bunun yanı sıra uzmanlar, iyi bir Bitcoin maximalisti olan Dorsey’in Bitcoin politikalarından vazgeçecek birisini Twitter’ın başına geçirmeyeceğini düşünüyor.

Ayrıca şirketin başına baş teknoloji sorumlusu ve mühendis bir ismin geçirilmesi, Bitcoin politikalarının uygulanmasının bir yansıması ve merkeziyetsiz dünyaya geçisin ilk adımı olarak yorumlandı.

Dorsey, Bitcoin konusundaki açıklamaları ile popüler ve gündemde olan bir isimdi. Yeni CEO bu konuda nasıl bir performans  sergileyecek bunu zaman gösterecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu