AltcoinAnalizPolkadot

Yeniden 40 Doların Üstüne Çıkan Polkadot’ta (DOT) Önemli Seviyeler Neler?

Polkadot (DOT) fiyat analizi…

Kripto para piyasasındaki binlerce altcoinin yanında çok sağlıklı bir yükseliş kaydeden Polkadot (DOT), dünkü %15’lik düşüşünün ardından bugün %10 yükselişle yeniden kritik seviye olan 40 doların üzerine çıkmayı başardı.

Senenin parlayan yıldızlarından olan DOT, günlük grafikte yaptığı basamaklı yükselişleriyle analistlerin ve yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Nitekim her yükselişinin ardından kısa ve orta vadeli yatay seyir sürdüren ve tekrar yükselişe geçen DOT, fraktal niteliğinde bir grafiğe imza atıyor.

Polkadot (DO) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Şubat ayı sonunda yaşadığı %50’lik yükseliş sonrasında 1 aydan uzun süredir yatay olarak hareket eden DOT, 4 Nisan günü bu yatay seyre son vererek paralel kanalı yukarı yönde kırmış görünüyor.

Bu kırılımın ardından gelecek büyük yükselişin sağlıklı olması için fiyatın kırılım noktasına geri döndüğü görülüyor. Teknik anlamda bu pozitif görünümün dışında temelde de Coinbase ve Binance’in Polkadot ekosistemini desteklemesi, DOT’un yükselişi için gereken gücü sağlayabilir.

Günlük grafikte RSI göstergesinin 50 seviyesi üzerinde olması, DOT için hâlâ alım gücünün olduğuna işaret ediyor. Bu yükseliş beklentilerinin gerçekleşmesi halinde DOT fiyatının 60 dolara kadar yükseldiği görülebilir.

Fiyat Kritik Alanda!

4 saatlik zaman diliminde 25 Mart’tan bu yana gelen yükseliş trendinden destek alan DOT, önemli bir direnç alanı olan 40.80 – 41.80 dolar aralığında yayın saati itibariyle 40.85 dolar üzerinden işlem görüyor.

Polkadot (DO) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Çizilen yükseliş trendinin yanında uygulanan fibonacci düzeltmesine göre önemli bir direnç alanı olan 46.06 – 46.38 aralığını iki defa deneyen ve ardından düşüşe geçen DOT, MA50 (41.431 Dolar) ve MA20 (41.842 Dolar) altında yer alıyor.

Fiyatın içinde bulunduğu yeşil bölge içerisindeki hareketine devam etmesi halinde DOT’un üstteki direnç alanına doğru yükselmesi bekleniyor.

Son olarak bu seviyelerde alım yapan yatırımcılar, yeşil trend çizgisi altında gelebilecek 4 saatlik mum kapanışlarında stop olmayı tercih edebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu