Blockchain

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencisinden Blockchain Raporu

Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yeni Blockchain araştırması.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencisi Merve Aygün ve eğitim fakültesinde öğretim görevlisi Genç Osman İlhan’ın imzası ile yayınlanan zincir teknolojisi raporunda, zincir teknolojisinin üniversitedeki Sosyal Bilimler Enstitüsü öğretmenleri arasında ne kadar yaygın olarak bilindiği ve bu teknolojilerin ne kadar desteklendiği konusunda araştırma yapıldı. Araştırmada 10 öğretmenin Blockchain teknolojisini bildikleri ve bu konuda gündemde olan haberleri takip ettikleri açıklandı.

10 öğretmenin hepsi ”dijital vatandaşlar” olarak tanımlanırken, öğretmenlerin zincir teknolojisi ve kripto paralar hakkındaki bilgilerinin yeterli düzeyde olduğu yazıldı.

Blockchain teknolojisi Türkiye’de ilgi görebilir

Türkiye’de eğitim alanında Blockchain teknolojisinin ilgi görebilecek olduğunun belirtildiği raporda, öğretmenlerin zincir teknolojisine yönelik ilgilerinin gelecek adına umut verici gelişme. Bitcoin ve zincir teknolojisi hakkında bilgi sahibi olan öğretmen sayısının Türkiye’de ve dünyada sınırlı sayıda olması ve geleceğin teknolojisi olması beklenen Blockchain teknolojisinin bugünün öğretmenleri tarafından bilinmemesi bu teknolojinin zararına.

ABD’de ve Avrupa Birliği ülkelerinde öğretmenler üzerinde Blockchain araştırması henüz yapılmazken, bu araştırma eğitim kategorisinde bir ilk.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu