Blockchain

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencisinden Blockchain Raporu

Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yeni Blockchain araştırması.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencisi Merve Aygün ve eğitim fakültesinde öğretim görevlisi Genç Osman İlhan’ın imzası ile yayınlanan zincir teknolojisi raporunda, zincir teknolojisinin üniversitedeki Sosyal Bilimler Enstitüsü öğretmenleri arasında ne kadar yaygın olarak bilindiği ve bu teknolojilerin ne kadar desteklendiği konusunda araştırma yapıldı. Araştırmada 10 öğretmenin Blockchain teknolojisini bildikleri ve bu konuda gündemde olan haberleri takip ettikleri açıklandı.

10 öğretmenin hepsi ”dijital vatandaşlar” olarak tanımlanırken, öğretmenlerin zincir teknolojisi ve kripto paralar hakkındaki bilgilerinin yeterli düzeyde olduğu yazıldı.

Blockchain teknolojisi Türkiye’de ilgi görebilir

Türkiye’de eğitim alanında Blockchain teknolojisinin ilgi görebilecek olduğunun belirtildiği raporda, öğretmenlerin zincir teknolojisine yönelik ilgilerinin gelecek adına umut verici gelişme. Bitcoin ve zincir teknolojisi hakkında bilgi sahibi olan öğretmen sayısının Türkiye’de ve dünyada sınırlı sayıda olması ve geleceğin teknolojisi olması beklenen Blockchain teknolojisinin bugünün öğretmenleri tarafından bilinmemesi bu teknolojinin zararına.

ABD’de ve Avrupa Birliği ülkelerinde öğretmenler üzerinde Blockchain araştırması henüz yapılmazken, bu araştırma eğitim kategorisinde bir ilk.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box