Haberler

YouTube, Ripple’ın Açtığı Davaya Karşı Atağa Mı Geçti?

YouTube, Ripple CTO’su David Schwartz'ın hesabını askıya aldı.

Bilindiği gibi YouTube bu zamana kadar türlü hesapları askıya alma ya da durdurma kararı aldı. Bu kararların bazıları kanal ve hesap sahipleri için mağduriyetlere yol açtı ve YouTube’a sayısız tepki yağdı. YouTube’un bu tür kararlarına bir yenisi daha eklendi. Bu seferki, kripto sektörüyle yakından ilgilenenlerin tanıdığı bir isim: Ripple‘ın teknolojiden sorumlu üst düzey yöneticisi David Schwartz. YouTube’un Ripple CTO’sunun hesabını askıya alma gerekçesi ise Schwartz’ın kendi hesabının “fake” bir hesap olduğundan şüphelenmiş olması.

İşin ilginç ve bu durumun bir yanlış anlama olmadığını düşündüren kısmı ise söz konusu hesabın çok uzun zamandır aktif olması ve Schwartz’ın bu hesabından belli aralıklarla canlı yayınlar paylaşıyor oluşu.

Hal böyle olunca birçoklarının aklına bir süre önce Ripple’ın YouTube’a açtığı davanın YouTube cephesinin bu yönde bir karar almış olmasında etkili olmuş olabileceğini getirdi. Hatırlanacak olursa Ripple YouTube’u sahte içeriklere karşı yeterli önlemleri almamak, XRP dolandırıcılarının hesaplarını kaldırmamak ve Ripple’ın itibarını zedelemekle suçlamıştı.

İlgili Haber
Ripple CEO'su YouTube'a Dava Mı Açtı?

YouTube henüz konuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmazken birçokları bunun doğrudan Ripple davası ile ilgili olduğu görüşünü paylaşıyor.

Bakalım YouTube cephesinden konuyla ilgili nasıl hamle gelecek?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu