Kripto HaberleriAltcoinYükseliş Üzerine Yükseliş Elde Eden Polygon (MATIC), Yüzde 50 Düşüş İle Karşı...

Yükseliş Üzerine Yükseliş Elde Eden Polygon (MATIC), Yüzde 50 Düşüş İle Karşı Karşıya!

Takip et

Ethereum (ETH) odaklı ölçeklenebilirlik protokolü Polygon (MATIC), 27 Aralık tarihinde ulaştığı 2,92 dolar seviyesinden beri düşüş yaşıyor. MATIC, o tarihten bu yana %40′ın üzerinde değer kaybetti. Buna rağmen MATIC’in çok sert bir düşüş ile daha karşı karşıya olduğu düşünülüyor.

İlgili Haber
Efsanevi Yükselişine Kaldığı Yerden Devam Eden Polygon’da (MATIC) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

MATIC İçin Ayı Başladı

MATIC/USD teknik analizine bakıldığında, durumun çok tehlikeli olduğu görülmekte. MATIC formasyonunda ters fincan kulp formasyonu oluşmuş durumda. Bu formasyon genellikle bitişin bittiği ve buradan düşüşün başlayabileceği sinyali olarak algılanmakta. Eğer her şey tahmin edildiği gibi ilerlerse bu formasyonun devamında %50 gibi çok sert bir düşüş yaşanabilir.

MATIC eğer “kulp” bölgesi olarak görülen noktadaki desteğini kaybederse, bunun devamında yeni bir düşüş hattına girecektir. Teknik analize bakıldığında ise söz konusu destek noktasının 0,86 dolar noktasında bulunduğu görülmekte. MATIC özellikle 2022 yılının başından beri değer kaybetmekte ve L2 protokolleri arasındaki rekabetin artması ile bu duruma düştü.

200 günlük EMA da şu an fiyatı tutmaya çalışıyor ancak 1 doların altında kapanış, MATIC için birçok şeyin riske girmesi anlamına gelecek.

On-chain verilerine bakıldığında ise Polygon ağındaki aktif cüzdan sayısının devamlı olarak arttığı görülüyor. 2021’nin başında 759 aktif cüzdan varken bu sayı an itibarıyla 300.000 adetlik ortalamaya sahip ve kullanıcı sayısı artıyor. Bunun yanı sıra MATIC’in 2021’de önemli yatırımlar alması da ağ kullanımını arttırabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları