BitcoinHaberler

Yükseliyor Çünkü Piyasada Bitcoin (BTC) Yok!

Glassnode verilerini aktardık.

Bitcoin 35.000$’daki surları kırmaya devam ederken, Galassnode tarafından ilginç bir veri paylaşıldı. Daha önce birçok kez borsalarda bulunan Bitcoin arzının düşüş eğiliminde olduğunu ve bununda beraberinde fiyat artışları getireceğini paylaşmıştık.

Bildiğiniz üzere içerisinde kayıp Bitcoinler de dahil olmak üzere, bugüne kadar çıkarılan Bitcoin miktarı 18.6 milyon BTC’dir. Glassnode tarafından paylaşılan bir veride, bu Bitcoin’lerin sadece 4’te 1’inin satışa hazır halde olduğu ve kalan Bitcoinlerin hiçbir yere taşınmadan cüzdanlarda saklandığı belirtildi.

Bitcoin yatırımcıları 35000$ seviyelerini, Bitcoin için hala çok düşük buluyor. Bu nedenle soğuk cüzdanlarda saklanan Bitcoinlerin satılması yönünde bir hareketlilik hala mevcut değil. Piyasada devamlı alınıp satılan Bitcoin’lerin mevcut arzın sadece yüzde 22’sini oluşturması ve geriye kalan BTC’lerin hiç hareket etmemesi, Bitcoin fiyatındaki yükselişi açıklıyor.

Kaynak: Glassnode

Özelikle kurumsal yatırımcıların oyuna dahil olmasıyla, yatırımcı profilinde de bir değişiklik meydana geldi. Kurumsal yatırımcı dalgasının henüz yeni yeni olgunlaşmaya başladığını düşünen birçok yatırımcı, Bitcoinlerini 6 haneli rakamlardan önce bozdurmamak üzere saklamayı tercih ediyor.

Konu ile ilgili yorum yapan Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kratf’a göre, piyasada alım satımı yapılan Bitcoin miktarı sadece 4.2 milyon BTC (%22).

“Bu eğilimin geçmişte nasıl geliştiğine bakmak gerekli. Yılın başından itibaren her bir kategorideki arz değişikliğine baktığımızda, Bitcoin likiditesinde açık bir yükseliş eğilimi görebiliriz. Bu, mevcut boğa piyasasının şaşırtıcı miktarda likidite azlığı tarafından yönlendirildiğini gösteriyor. “

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu