AltcoinHaberler

Zcash (ZEC) İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı! Güncelleme ile Birlikte Neler Değişecek?

En eski gizlilik tokenlerinden biri olan Zcash (ZEC) bugün yeni bir güncelleme aldı. Peki güncellemeyle neler değişecek?

Kripto para piyasasının en uzun soluklu gizlilik coinlerinden biri olan Zcash’in (ZEC), son güncelleme ile birlikte daha da fazla gizlilik sunması amaçlanıyor.

Bugün, 1.687.104 blok seviyesinde, Halo Arc ürün paketi ile NU5 güncellemesi altcoinin ana ağında hayata geçirildi.

Zcash, kullanıcıların işlemlerinin ayrıntılarını paylaşıp paylaşmamayı seçmelerine izin verecek şekilde tasarlandı. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin çoğunda, işlemler (tutarları ve gönderen ve alan adresleri dahil) genellikle herkesin görebileceği şekilde halka açık defterde ya da Blockchain’lerde yer alıyor.

Zcash protokolündeki özel işlemler, adresler veya işlem tutarları gibi bu işlem hakkında ek bilgi yayınlamadan ağa bir şeyin kesinlikle doğru olduğunu (bir işlemin geçerliliği gibi) gösteren bir tür matematiksel hesaplama olan sıfır bilgi kanıtlarını (ZKP) kullanır.

Zcash Güncellemesi ile Neler Değişti?

Bugünkü güncelleme yalnızca platformun gelecekteki ölçeklenebilirliğini iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda daha da önemlisi, kullanıcıların gizliliğini korumanın temel yolunu da geliştiriyor.

Verilere göre ZEC, bu yazının yazıldığı anlarda 1.16 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük 57. kripto parası olarak işlem görüyor.

Cüzdan yazılımında yapılan belki de en dikkat çekici değişiklik, gizlilik ayarında yapılan güncelleme oldu. Kullanıcıların daha önce işlemlerini gizlemeyi seçmeleri gerekirken, güncelleme ile birlikte gizlilik seçeneği varsayılan olarak işaretlenecek.

2016 yılında piyasaya sürülen ZEC, kripto para dünyasının en eski gizlilik tokenlerinden birini temsil ediyor.

ZEC son 24 saatte yüzde 5’lik gerileme ile 93.21 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu