BitcoinHaberler

Zimbabve Hükumetinden Şok Karar!

Hükumet ülkedeki tüm mobil ödeme yöntemlerini durdu, Bitcoin kullanımında patlama yaşandı!

Zimbabve hükumeti 26 Haziran Cuma günü aldığı bir kararla tüm mobil ödemelerini ve Zimbabve Menkul Kıymetler Borsası’ndaki tüm işlemleri durdurdu. Söz konusu karardan ülkedeki en büyük mobil hizmet sağlayıcısı Ecocash de nasibini aldı. Hal böyle olunca Bitcoin’in ülkedeki yıldızı parladı.

Hükumetin bu kararı almasındaki başat neden dijital ödeme yöntemlerini ülke ekonomisine vurulmuş güçlü bir darbe olarak görmesi.

Yaklaşık 10 milyon kullanıcısı olan Ecocash, Zimbabve Merkez Bankası’na bağlı olduğu için -söz konusu karara ne kadar itiraz etse de- kurallara uymak zorunda. Bitcoin alım satımları için de kullanılan bir platform olan Ecocash’in bu karardan büyük zarar göreceği aşikarken ülkedeki birçok vatandaşın alternatif bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i tercih etmesiyle ünlü kripto para birimi piyasa ortalamasının yüzde 18 üzerinde işlem görerek rekor seviyelere ulaştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu