Ana SayfaHaberlerZor Durumdaki Bitcoin Şirketi Celsius'tan Yeni Bir Hamle Geldi!

Zor Durumdaki Bitcoin Şirketi Celsius’tan Yeni Bir Hamle Geldi!

Takip et

İsrailli ekonomi web sitesi Calcalist bugün “özel” etiketli bir haberde, zor durumdaki kripto para kredi platformu Celsius’un 150 çalışanını işten çıkardığını bildirdi.

Şirketin LinkedIn profilinde 651 çalışanı olduğu ve merkezinin Hoboken, New Jersey’de bulunduğu belirtiliyor. Şirketin ayrıca İsrail ve İngiltere’de de ofisleri bulunuyor.

Calcalist, işten çıkarılan işçilerin bir kısmının İsrail’de olduğunu belirtirken, Celsius’un yorum talebine yanıt vermediğini de sözlerine ekledi.

Celsius Geçtiğimiz Hafta Danışmanlık Amaçlı Citigroup’u Görevlendirmişti

Geçtiğimiz günlerde şirketin finansal seçenekleri konusunda danışmanlık yapması için Citigroup’u görevlendirdiğini bildirmiştik ve Wall Street Journal, şirketin danışmanlık firması Alvarez & Marsal’dan yeniden yapılandırma danışmanlarıyla çalıştığını söylemişti.

Konuyla ilgili bilgi sahibi iki kişi geçen hafta yaptığı açıklamada, kripto para borsası FTX’in Celsius ile finansal destek sağlama ya da satın alma konusunda görüşmeler yaptığını ancak şirketin mali durumunu inceledikten sonra devam etmeme kararı aldığını belirtmişti.

Celsius geçen hafta sonunda blogunda “Toplulukla daha fazla bilgi paylaşabilecek konuma gelmek için likiditeyi ve operasyonları istikrara kavuşturmaya odaklandık ve olabildiğince hızlı çalışıyoruz” diye yazmıştı.

Kripto para piyasasında yaşanan gerileme birçok kripto şirketini de olumsuz etkiledi.

Özellikle Three Arrows Capital (3AC) şirketinin başlattığı ekonomik sorun dalgası, bu şirkete maruziyeti bulunan diğer kripto firmalarına da sıçradı. Bunlar arasında yer alan BlockFi kısa bir süre önce FTX ile anlaşma masasına oturmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları