coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerZor Durumdaki Digital Currency Group (DCG) Şirketi, Yine Bir Birimini Kapatma Kararı...

Zor Durumdaki Digital Currency Group (DCG) Şirketi, Yine Bir Birimini Kapatma Kararı Aldı!

Kripto para dünyasının en büyük şirketlerinden biri olan Digital Currency Group, yine bir yan kuruluşunu sona erdirecek.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Batmış durumdaki borç verme kuruluşunun alacaklılarıyla görüşmelerini sürdüren dijital varlık holdingi Digital Currency Group, kurumsal yatırımcılara işlem gerçekleştirme, fiyatlandırma ve ana aracılık hizmetleri sunan TradeBlock yan kuruluşunu kapatıyor.

DCG tarafından yönetilen kripto para medya ve etkinlik şirketi CoinDesk 2020 yılında finansal detayları açıklanmayan bir işlemle TradeBlock’u satın almıştı.

DCG Sözcüsü Genel Ekonomik Durumu ve Kripto Para Kışını Gerekçe Gösterdi

Bir DCG sözcüsü yaptığı açıklamaya göre, “Genel ekonominin durumu ve uzun süren kripto kışının yanı sıra ABD’deki dijital varlıklar için zorlu düzenleyici ortam nedeniyle, işletmenin kurumsal ticaret platformu tarafını kapatma kararı aldık” dedi. Kapatma 31 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak.

Barry Silbert tarafından yönetilen DCG, 2022’nin sonlarında dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX’in ani çöküşünün getirdiği zorluklarla uğraşıyor. Coin’lerini ödünç veren kişilere getiri sunan Genesis Global Holdco, Kasım ayında para çekme işlemlerini dondurmuş ve Ocak ayında iflas başvurusunda bulunmuştu.

İlgili Haber  Tanınmış Analist, Düşüşün Ardından Bitcoin'i Yorumladı: "Bu İki Seviye Çok Kritik!"

TradeBlock, Goldman Sachs’ta kurumsal varlık hizmetleri başkanı olarak da dahil olmak üzere 15 yıl geçiren ve aynı zamanda Ripple’da küresel kurumsal pazarlardan sorumlu başkan yardımcısı olan Breanne Madigan tarafından yönetiliyordu.

Geçtiğimiz günlerde DCG, 630 milyon dolarlık Genesis Global borç ödemesini aksatmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail